Լեռնային Ղարաբաղի իրավիճակի շուրջ  ներկայիս ստատուս-քվոն որեւէ մեկին չի բավարարում: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովը` Թբիլիսիում Վրաստանի ԱԳ նախարար Գրիգոլ Վաշաձեի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում:
Նրա խոսքով, «Ադրբեջանի գլխավոր սկզբունքն է` հասնել արդյունքի, այլ ոչ թե բանակցությունների գործընթացը»: «Մենք հավատում ենք, որ Լեռնային Ղարաբաղի իրավիճակի շուրջ  ներկայիս ստատուս-քվոն որեւէ մեկին չի բավարարում, եւ, ելնելով դրանից, սպասում ենք ռեալ արդյունքների»,- ասել է նա:
Ադրբեջանի ԱԳ նախարարը միեւնույն ժամանակ նկատել է, որ բանակցություններում «որոշակի առաջընթացը» նկատելի է: «Նկատվում է կողմերի դիրքորոշումների համաձայնեցում եւ մերձեցում,  բայց կան մի շարք հարցեր, որոնց շուրջ շարունակվում են ինտենսիվ բանակցությունները»,- ասել է Մամեդյարովը:
Նշենք, որ հունիսի 11-ին Մոսկվայում կայացել է Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը, իսկ հունիսի 25-ին Կազանում կայանալու է երեք երկրների նախագահների եռակողմ հանդիպումը:

No one is satisfied with status quo over situation in Nagorno-Karabakh, said Azerbaijani Foreign Minister Elmar Mammadyarov.
Azerbaijan’s primary goal is achieving results rather than being enagaged in peace process, Mammadyarov said at a joint press conference with his Georgian counterpart Grigol Vashadze.  Azerbaijani FM noted that certain progress was reached in talks.
“There is coordination and rapprochement of the parties’ positions. However, intensive negotiations on some issues should continue,” said Mammadyarov.
As Armenian News-NEWS.am reported earlier, President of Armenia Serzh Sargsyan will meet his Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev through the mediation of Russian President Dmitry Medvedev in Kazan on June 25.