Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ասել է, որ Ձմեռ պապի հետ իր հարաբերությունները «դեռեւս բարի ձեւով են կառուցվում» եւ հույս է հայտնել, որ ամանորյա հրաշագործը կուղեկցի յուրաքանչյուր ռուսաստանցու եւ ամբողջ երկրին ծրագրերի իրականացման գործում։
ՌԴ նախագահն ամփոփիչ մամուլի ասուլիսում է անցկացնում։
Վոլոգդայի մարզից լրագրողը պատմել է Սանկտ Պետերբուրգից փաստաբանի մասին, ով հայց է ներկայացրել Ձմեռ պապի դեմ, քանի որ Վելիկի Ուստյուգից հեքիաթի հերոսը 23 տարի չի կատարում իր ցանկությունը, ինչպես նաեւ նախագահին հարցրել է, թե ինչպես են նրա հարաբերությունները Ձմեռ պապի հետ։
«Իմ հարաբերությունները մինչ այժմ կառուցվել են բարի ձեւով, եւ ես շնորհակալ եմ նրան այն բանի համար, որ ես այսօր կարող եմ հանդիպել ձեզ հետ այս կարգավիճակով, որում գտնվում եմ… Հուսով եմ, որ Ձմեռ պապը կուղեկցի յուրաքանչյուրին ոչ միայն նվերներով, այլ, ամենակարեւորը, մեր ծրագրերի իրականացմամբ»,-պատասխանել է Պուտինը:

Президент РФ Владимир Путин рассказал, что его отношения с Дедом Морозом «до сих пор строились благообразным образом», и выразил надежду, что новогодний волшебник будет сопровождать в осуществлении планов и каждого россиянина, и всю страну в целом.
Глава государства в четверг проводит итоговую пресс-конференцию. Журналист из Вологодской области рассказал о юристе из Санкт-Петербурга, который подал в суд на Деда Мороза, поскольку сказочный герой из Великого Устюга уже 23 года не исполняет его желание, а также спросил президента, как складываются его отношения с Дедом Морозом.
«Мои отношения до сих пор строились благообразным образом, и я ему благодарен за то, что я могу с вами сегодня встречаться в том качестве, в котором нахожусь... Надеюсь, что Дед Мороз будет сопровождать каждого из нас не только подарками, но и - самое главное - осуществлением наших планов. И всей страны, и каждого в отдельности гражданина Российской Федерации», - ответил Путин.