«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Հայա» փառատոնի շրջանակներում մոտ օրերս Հայաստան կժամանեն եւ մենահամերգով հանդես կգան աշխարհահռչակ աստղեր։ Հունիսի 25-ին Երեւանում համերգ կտա աշխարհահռչակ ֆրանսիացի երգչուհի Զազը, հուլիսի 1-ին նախատեսված է ռեպեր 50Cent-ի համերգը։ «Հայա» փառատոնի, ինչպես նաեւ «Երեւանյան հեռանկարներ» նախագծի հիմնադիր Սոնա Հովհաննիսյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ սա դեռ ամենը չէ, այժմ բանակցում են այլ համաշխարհային աստղերի հետ եւս, որ նրանց էլ «բերեն» Հայաստան։ Օրինակ՝ Ջենիֆեր Լոպեսի, Էնրիկե Իգլեսիասի, ապագայում՝ նաեւ Շակիրայի հետ։ Այս պահին բանակցում են Լոպեսի եւ Իգլեսիասի հետ, աշնանը նրանց եւս կհյուրընկալեն Երեւանում։
«Բայց հիմա մտածում եմ, որ ավելի լավ է՝ իրենցից մեկը հիմա գա, մյուսը մնա եկող տարի։ Լոպեսի մասով բանակցում ենք հոկտեմբերի առաջին շաբաթվա համար»,- ասաց նա՝ նշելով, որ երկուսի հետ էլ արդեն պայմանագրային փուլի են հասել եւ ամեն օր սպասում են դրական պատասխանի։ Սոնա Հովհաննիսյանն ասաց նաեւ, որ այս աստղերը մեր տարածաշրջան առաջին անգամ են այցելելու, հարեւան երկրներ՝ Վրաստան, Ադրբեջան, Թուրքիա, Իրան, նրանք չեն գնացել եւ այս պահին դեռ նախատեսած այց չունեն, ինչը շարժել է հատկապես ադրբեջանցիների նախանձը։ Նկատենք նաեւ, որ նշված աստղերը մոտ են իրենց կարիերայի ավարտին, եւ նրանց ռեյտինգը միջազգային շոուբիզնեսում շատ բարձր չէ»:

YEREVAN. – Hraparak daily of Armenia writes: Within the framework of the Haya Festival, world-famous stars will arrive in Armenia in the coming days and will give a solo concert. World-famous French singer Zaz will give a concert in Yerevan on June 25, and rapper 50 Cent’s concert is scheduled for July 1.
Sona Hovhannisyan, the founder of the Haya Festival as well as of the Yerevan Perspectives project, told us that this is not all, now they are negotiating with other world stars as well to "bring" them, too, to Armenia; for example, with Jennifer Lopez, Enrique Iglesias, in the future also with Shakira. At the moment they are negotiating with Lopez and Iglesias, they will host them as well in Yerevan in the fall.
"But now I think it is better for one of them to come now, the other remain next year. We are negotiating for Lopez for the first week of October," she said, noting that they have already reached a contractual phase with both and are waiting for a positive response every day.
Also, Sona Hovhannisyan also that these stars will visit our region for the first time, they have not gone to neighboring countries—Georgia, Azerbaijan, Turkey, Iran—, and do not have a planned visit at the moment yet, which has aroused the envy of the Azerbaijanis in particular.