Սոչիում հանդիպման ժամանակ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհակալություն է հայտնել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանին ուկրաինական հացահատիկի խնդրի լուծման հարցում ցուցաբերած օգնության համար։
«Ձեր անմիջական մասնակցությամբ եւ ՄԱԿ-ի քարտուղարի միջնորդությամբ լուծվել է սեւծովյան նավահանգիստներից ուկրաինական հացահատիկի մատակարարման հարցը։ Առաքումն արդեն սկսվել է։ Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել ձեզ դրա համար եւ այն բանի համար, որ փաթեթային որոշում է կայացվել համաշխարհային շուկաներ մատակարարումների, ինչպես ռուսական պարենի, այնպես էլ ռուսական պարարտանյութերի անխափան մատակարարումների վերաբերյալ»,-ասել է Պուտինը։
ՌԴ նախագահն ընդգծել է, որ շատ երկրների, հատկապես զարգացող երկրների համար, որոնք կանգնած են սննդի եւ ջրի մատակարարման հետ կապված լուրջ խնդիրների շեմին, դա շատ կարեւոր է։

Президент России Владимир Путин поблагодарил главу Турции Тайипа Эрдогана за участие в решении вопроса поставок зерна с Украины и в решении вопроса о бесперебойных поставках российского продовольствия и российских удобрений на мировые рынки, передает РИА Новости
«При вашем непосредственном участии и при посредничестве секретаря Организации Объединённых Наций решен вопрос, связанный с поставками украинского зерна из черноморских портов. Поставки уже пошли. Я вас хочу поблагодарить за это и за то, что принято пакетное решение о поставках, бесперебойных поставках и российского продовольствия, и российских удобрений на мировые рынки», - сказал Путин на встрече с Эрдоганом.
Президент РФ подчеркнул, что для многих стран, особенно развивающихся, которые стоят на пороге больших проблем со снабжением продовольствием и водой, это очень важно. «Для всех этих стран, конечно, очень важны такие решения, которые состоялись непосредственно при вашем прямом участии. Хочу вас за это поблагодарить», - указал Путин.