Երեւանում, ժամանակակից միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան համատեղ բժշկական կենտրոն ստեղծելու ծրագրին առնչվող հարցեր են քննարկվել Երեւանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի եւ «Նովեկ Գրուպ» ընկերության ղեկավար Ժիրայր էպոյանի, վերջինիս հրավերով Երեւանում գտնվող կորեական «M-TECH» կորպորացիայի նախագահ Դ.Ռ. Պարկի, «YOUNG WOO» կորպորացիայի նախագահ Ջանգ-Իլ Սոյի, «DAE SUNG» ինժիներական եւ հետազոտական ՍՊԸ գործադիր տնօրեն Դո-Հան Կիմի հանդիպման ժամանակ։
Քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ներկայացնելով առողջապահության ոլորտում Երեւանի քաղաքապետարանի ծրագրերը՝ Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է տարածաշրջանում բարձրակարգ կլինիկաների անհրաժեշտությունը: «Առավել քան վստահ եմ, որ բժշկությունը լուրջ բիզնես տրամաբանություն ունի եւ, նկատի առնելով, որ այս ասպարեզում շուկան միայն Երեւանով չի սահմանափակվում, համոզված եմ, որ ոլորտում ներդրում կատարող մեր գործընկերների բիզնես սպասումները վստահաբար կարդարացվեն»։
Երեւանի քաղաքապետին ներկայացնելով իրենց ուսումնասիրությունների նախնական արդյունքները՝ կորեացի մասնագետները նշել են , որ թեեւ անելիքները քիչ չեն, այդուհանդերձ իրենք տպավորված են ոլորտը կատարելագործելուն ուղղված հայկական կողմի ջանքերով եւ համատեղ ծրագրերին օժանդակելու քաղաքապետարանի պատրաստակամությամբ։
Ձեռքբերված պայմանավորվածության համաձայն «Նովեկ Գրուպն» առաջիկայում արդեն ներդրումային կոնկրետ ծրագիր կներկայացնի։

По приглашению руководителя компании «Новек Груп» Жирайра Эпояна президенты корейских корпораций ««M-TECH» и «YOUNG WOO» Д.Р. Парк и Джанг-Ил Сой, а также исполнительный директор инженерно-исследовательской LLC «DAE SUNG» До-Хан Кими встретились с мэром Еревана Кареном Карапетяном…
На состоявшейся в Ереване встрече стороны обсудили вопросы, касающиеся плана открытия в Ереване совместного медицинского центра, соответствующего международным стандартам. Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе мэрии, представив планы развития в сфере здравоохранения, Карен Карапетян подчеркнул необходимость создания высококвалифицированных клиник в регионе. Мэр также отметил, что инвестирование средств в медицину, несомненно, окупится и оправдает ожидания вкладчиков.
В свою очередь, корейские специалисты, представив результаты своих предварительных исследований, заявили, что хотя им предстоит много работы, однако они впечатлены усилиями армянской стороны по улучшению системы здравоохранения и готовностью мэрии Еревана содействовать совместным планам.