ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
ՏԿԵՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախարար Սանոսյանը ողջունել է դեսպանին և կարևորել վերջինիս ջանքերը հայ-իրանական բարեկամական հարաբերությունների սերտացման ուղղությամբ։ Նախարարը հաջողություններ է մաղթել դեսպան Զոհուրիին հետագա աշխատանքում։
Դեսպանը գոհունակություն է հայտնել ՏԿԵ նախարարության հետ տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության, արձանագրված արդյունքների համար, և հավաստիացրել, որ հաջորդիվ էլ հետամուտ են լինելու բոլոր ծրագրերի իրականացման հարցում։

Иранская сторона и впредь будет привержена реализации всех программ. Об этом заявил на встрече с министром территориального управления и инфраструктур Армении Гнелем Саносяном чрезвычайный и полномочный посол Ирана в РА Аббас Бадашхан Зохури, который завершает свою дипломатическую миссию в Ереване.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства территориального управления и инфраструктур республики, в ходе встречи Саносян отметил важность усилий, приложенных дипломатом с целью развития армяно-иранских отношений. Министр пожелал послу успехов в дальнейшей деятельности.
В свою очередь, Зохури дал высокую оценку взаимодействию с министерством в разных сферах, зафиксированным результатам, заверив, что иранская сторона и впредь будет привержена реализации всех программ.