Ադրբեջանը պատանդ է պահում 120 000 էթնիկ հայերի, այդ թվում` 30 000 երեխաների` նրանց կտրելով ամբողջ աշխարհից, արգելափակելով գազի և էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը և այդ մարդկանց սովամահ անելով: Այս մասին թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրել է հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը՝ արձագանքելով Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հրապարակմանը:
«Ադրբեջանի ներկայացուցիչն անամոթ ստեր է տարածում` հին ընտանեկան տեսանյութ տարածելով և փորձելով կոծկել իր երկրի և իր նախագահի կողմից իրականացվող էթնիկ զտումների քաղաքականությունը: Ադրբեջանը պատանդ է պահում 120 000 էթնիկ հայերի, այդ թվում` 30 000 երեխաների` նրանց կտրելով ամբողջ աշխարհից, արգելափակելով գազի և էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը և այդ մարդկանց սովամահ անելով: Հենց սա էլ փորձում է թաքցնել Հաջիևն իր սուտ հայտարարությամբ:
ԼՂ բնակիչ երեխաները` 3-ամյա Լեոն և 6-ամյա Գիտան, մահացել են ծանր հումանիտար իրավիճակի հետևանքով: Ադրբեջանի կառավարությունն ուղիղ պատասխանատվություն է կրում այս հանցանքի համար»:

The representative of Azerbaijan spreads shameless lies by circulating an old family video and trying to cover the policy of ethnic cleansing implemented by his state and his president. Edmon Marukyan, Ambassador-at-Large of Armenia, noted this in a statement on Twitter.
“Azerbaijan keeps 120,000 ethnic Armenians, including 30,000 children as hostages, cutting them off from the whole world, blocking the supply of [natural] gas and electricity and starving these people to death. This is what [Hikmet] Hajiyev [assistant to the president of Azerbaijan Ilham Aliyev] tries to hide behind his false statement. NK [(Nagorno-Karabakh)] resident children: Leo 3 years old & Gita 6 years old died as a consequence of a serious humanitarian situation. The government of Azerbaijan is directly responsible for this crime,” Marukyan added.
Hajiyev on Thursday posted on social media a video of people dancing, and argued that the claims of the Armenian side about the humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh are false.