«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանն այսօր նախընտրական քարոզարշավը շարունակել է Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում։
«Սիրելի երեւանցիներ, սիրելի Մալաթիա- սեբաստիացիներ, բոլոր վարչական շրջաններում շրջայցի ժամանակ մեր քաղաքացիները ասում էին՝ սարքեք մեր կոյուղին, սարքեք մեր բակը, մեր դպրոցը, տրանսպորտի վիճակը փոխեք: Եւ էն ինչ ասել են մեզ երեւանցիները, լինի Նոր Նորքում, լինի Նորք Մարաշում, լինի Նուբարաշենում, ամենահեռավոր հատվածներում, մենք դա դարձել է մեր ծրագիր: Այս մաեն ինչը, որ մենք անում ենք, իմացեք, ձեր պահանջով է լինում եւ հետեւապես՝ ասեք, կանենք»,- ասաց նա:
Բնակիչներից մեկը  բողոքեց, որ երիտասարդ տղաները կոտրում են ծառերը, ցանկանում են ավտոտնակ սարքել այդ վայրում, ինչին Սվինյանը պատասխանեց, որ ոչ մի գարաժ չի լինելու:
«Իմ վրա ինչի՞ ես գոռում, ասում եմ՝ ոչ մի գարաժ ստեղ չի սարքվելու: Տիկին Ջուլիա ջան, ոչ մի հատ գարաժ չի սարքվելու, իմացի, բակը ծառայելու է որպես բակ»,-ասաց Ավինյանը:

Кандидат в мэры Еревана от правящей партии «Гражданский договор» Тигран Авинян 26 августа продолжил свою агиткампанию в административном районе Малатия-Себастия.
«Во время обходов всех административных районов наши граждане говорили: почините нашу канализацию, наш двор, нашу школу, измените состояние транспорта. И все, о чем говорили ереванцы, мы превратили в нашу программу. То, что мы делаем, делаем по вашему требованию. Поэтому говорите, все сделаем», - заявил Авинян.
Одна из жительниц пожаловалась на то, что молодые парни уничтожают деревья, чтобы на их месте построить гаражи.
«Почему вы на меня кричите? Я говорю, что тут не будет никаких гаражей. Госпожа Джулия, будьте уверены, двор будет служить двором», - заключил кандидат в мэры Еревана от правящей партии «Гражданский договор».