NEWS.am-ի տեղեկություններով՝ Արցախի նախկին պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը Հայաստանում զբաղվելու է փաստաբանական գործունեությամբ։
Գուրգեն Ներսիսյանը նախքան պետնախարարի պաշտոնում նշանակվելը Արցախի Գլխավոր դատախազն էր։ Նրա լիազորություններն այս տարվա փետրվարի 24-ին վաղաժամկետ դադարեցվել էին, դրանից մեկ օր առաջ պետնախարարի պաշտոնից ազատվել էր Ռուբեն Վարդանյանը եւ օրեր անց այդ պաշտոնում նշանակվել էր Գուրգեն Ներսիսյանը։ Այս տարվա օգոստոսի 31-ին Արցախի պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանն ազատվել էր զբաղեցրած պաշտոնից եւ պետական նախարար էր նշանակվել Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սամվել Շահրամանյանը։

По сведениям Новости Армении - NEWS.am, бывший госминистр Арцаха Гурген Нерсисян займется адвокатской деятельностью в Армении.
Гурген Нерсисян до назначения на пост госминистра был генеральным прокурором Арцаха. Его полномочия были досрочно прекращены 24 февраля этого года, за день до этого Рубен Варданян был освобожден от должности госминистра, а через несколько дней на эту должность был назначен Гурген Нерсисян. 31 августа этого года государственный министр Арцаха Гурген Нерсисян был освобожден от занимаемой должности.