Փոստի հետ կապված որոշակի դժգոհություն ունենք, այսօր` նոյեմբերի 8-ին, Ազգային Ժողովում բյուջետային քննարկումների ժամանակ հայտարարեց ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը:
Հիշեցնենք, որ «Հայփոստի» հավատարմագրային կառավարումը վստահված է արգենտինահայ գործարար Էդուարդո Էռնեկյանին պատկանող «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ընկերությունը։
Ըստ Մ. Վարդանյանի` փոստային համակարգում կատարվում է աշխատանք, սակայն դրանց ծավալներն ու արդյունքները գոհացուցիչ չեն: «Բանակցում ենք կառավարչի հետ, որպեսզի փոխենք կառավարման ձեւը, եւ անցնենք կամ կոնցեսիայի, կամ վարձակալության` նշելով համապատասխան ներդրումների չափը: Կարծում եմ` դրա արդյունքում էապես բարելավված փոստ կունենանք»,- ասաց Մ. Վարդանյանը:
Նշենք, որ տրանսպորտի եւ կապի նախարարն առաջին անգամ չէ, որ դժգոհություն է հայտնում փոստի աշխատանքներից, չի բացառել անգամ, որ կփոխվի կառավարիչը, սակայն առայժմ որեւէ փոփոխություն չկա:

Министр транспорта и связи Армении Манук Варданян недоволен работой почты. Об этом он заявил сегодня, 8 ноября, во время бюджетных слушаний в парламенте Армении.
Напомним, что сертификационное управление «Айпостом» доверено компании аргентинского предпринимателя армянского происхождения Эдуардо Эрнекяна «Aypost Trust Management».
По словам министра, в почтовой системе проводится работа, но ее объем и результаты неудовлетворительны. «Мы ведем переговоры с управляющим, чтобы изменить форму управления и перейти либо к концессии, либо к аренде, отметив при этом соответствующий объем инвестиций. Думаю, что в результате мы получим довольно улучшенную почту», - сказал он.
Отметим, что министр транспорта и связи Армении не впервые выражает недовольство работой почты. Он даже не исключал смену управляющей компании.