Դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և միջազգային կազմակերպությունների ավելի քան 40 ներկայացուցիչներ ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանի ուղեկցությամբ այսօր այցելել են աղետի գոտի։ Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են Միասնական տեղեկատվական կենտրոնից:
Դեսպաններին դիմավորել է ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը և ՆԳՆ Փրկարար ծառայության տնօրեն-ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Կամո Ցուցուլյանը:
Դիվանագիտական ներկայացուցչություններին ներկայացվել են աղետից վնասված թաղամասերը, վնասների չափը և այս պահին տարվող աշխատանքները:
X-ի իր էջում նմանատիպ գրառում է արել նաեւ ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանը՝ նշելով «Հայաստանում դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներն այցելել են Լոռու մարզ՝ գնահատելու ավերիչ ջրհեղեղի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը»:

More than 40 representatives of the diplomatic corps and international organizations in Armenia, accompanied by Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan, visited the flood disaster zone Friday, the Armenian United Information Center informs Armenian News-NEWS.am.
These representatives were welcomed by the Minister of Territorial Administration and Infrastructure of Armenia, Gnel Sanosyan, and the Director of the Rescue Service-Deputy Minister of Internal Affairs of Armenia, Kamo Tsutsulyan.
They were briefed on the neighborhoods that were damaged by the devastating flood, the extent of the damage, and the relief work being carried.
Deputy Minister of Foreign Affairs Vahan Kostanyan made a similar post on X, formerly Twitter.
"Representatives of diplomatic corp in Armenia visiting Lori region to assess the situation caused by the devastating flood," Kostanyan wrote.