Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրաժարականը, որի մասին նա ԱԺ-ում հայտարարել է նոյեմբերի 14-ին, ընդունված կհամարվի, եթե նա այսօր` նոյեմբերի 21-ին կրկնի իր հրաժարականը:
ԱԺ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր արդեն ներկայացրել է հրաժարականի իր դիմումը, ինչը նշանակում է, որ նրա հրաժարականն ընդունված է:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ իր հրաժարականից օրեր առաջ, ՀՀԿ խորհրդի նիստում, որին մասնակցել էր նախագահ Սերժ Սարգսյանը, որոշվել էր, որ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պետք է գլխավորի ՀՀԿ-ի նախընտրական շտաբը: Ըստ ՀՀԿ աղբյուրների, այդ առաջարկն ստանալով, Հովիկ Աբրահամյանն առաջարկել էր հրաժարական տալ խորհրդարանի խոսնակի պաշտոնից եւ զբաղվել միայն ընտրական գործընթացներով:
Դրանից հետո, հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել նաեւ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ Միքայել Մինասյանը, ով հայտարարել է, որ գնում է օգնելու Հովիկ Աբրահամյանին:

Заявление об отставке, представленное спикером парламента Армении Овиком Абрамяном 14 ноября, могло считаться действительным, если бы он 21 ноября повторно представил заявление об отставке.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Национального Собрания, Овик Абрамян сегодня уже представил свое заявление об уходе. Согласно регламенту парламента, это означает, что его отставка принята.
Ранее Новости Армении - NEWS.am сообщало, что за несколько дней до отставки на заседании Совета правящей Республиканской партии Армении, на котором присутствовал президент Серж Саргсян, было принято решение о том, что Овик Абрамян должен возглавить предвыборный штаб РПА. Получив данное предложение, по словам источников из РПА, Овик Абрамян предложил свою отставку с должности спикера парламента, чтобы полностью заняться предвыборными делами.