Թել Ավիվում այսօրվա ցույցերի ժամանակ հազարավոր մարդիկ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին կոչ են արել առաջիկայում ԱՄՆ նախատեսված ուղևորություն չմեկնել, քանի դեռ գործարքի ավարտը չի հայտարարվել, գրում է Times of Israel-ը:
Իսրայելական 12-րդ հեռուստաալիքն իր հերթին, հայտնում է, որ պատանդների մի քանի հարազատներ, ընդհակառակը, ծրագրում են Իսրայելի վարչապետի հետ մեկնել ԱՄՆ։
Լրատվամիջոցները հայտնում են նաև, որ պատանդների որոշ հարազատներ, որոնք նախապես ծրագրել էին թռչել վարչապետի հետ, մտափոխվել են, քանի որ Գազայի պատերազմի վերաբերյալ գործարք դեռևս չի հայտարարվել։

На сегодняшних демонстрациях в Тель-Авиве тысячи людей призывают премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху не совершать запланированную на эту неделю поездку в США до объявления о завершении сделки, сообщает Times of Israel.
В свою очередь израильский Канал 12 сообщает, что  несколько родственников заложников, напротив, планируют отправиться в США вместе с премьер-министром Израиля.
СМИ также сообщает, что некоторые родственники заложников, ранее планировавшие лететь с премьер-министром, передумали, поскольку о сделке в связи с войной в Газе  еще не объявлено.