Հութիների ուժերի հրամանատարությունն արդեն որոշել է հրեական պետության թիրախները, տեղեկացրել է ապստամբների զորքերի հրամանատար Մուհամեդ Նասեր ալ-Աթիֆին։
Եմենի «Անսար Ալլահ» շարժման հութիների ուժերը «պատրաստվածության բարձրագույն մակարդակում են»՝ հարվածելու համար Իսրայելին։ Այս մասին հայտնել է հութիների կառավարությունում պաշտպանության նախարար եւ ապստամբների զորքերի հրամանատար Մուհամեդ Նասեր ալ-Աթիֆին։
«Եմենի զինված ուժերը պատրաստվածության ամենաբարձր մակարդակում են՝ ցավոտ հարվածներ հասցնելու համար սիոնիստական կազմավորման [Իսրայելի] խորքում։ Մենք հստակ հրահանգներ ենք ստացել այն մարտահրավերների դեմ պայքարի արդյունավետ միջոցների մասին, որոնք սիոնիստական թշնամին պարտադրում է տարածաշրջանին եւ Եմենին»,- ասել է ալ-Աթիֆին «Անսար Ալլահի» ռազմական ղեկավարության նիստի ընթացքում։ Հանդիպումը հեռարձակել է հութիներին պատկանող Al Masirah հեռուստաալիքը։
Նրա խոսքով՝ հութիների ուժերի հրամանատարությունը պարզել է թիրախներն իսրայելական տարածքում, որոնք կարող են խոցվել հրթիռներով եւ անօդաչուներով։ «Մենք բոլորին հավաստիացնում ենք, որ սիոնիստական թշնամուն տրվելիք անխուսափելի պատասխանը մոտենում է»,- ընդգծել է ալ-Աթիֆին։

The command of the Houthi forces in Yemen has already determined the targets of Israel, informed the commander of these rebel forces.
The Houthi forces of Yemen's Ansar Allah movement are "at the highest level of readiness" to strike Israel. This was announced by the Minister of Defense in the Houthi government and the commander of the rebel forces, Muhammad Nasser al-Atifi.
"The Yemeni armed forces are at the highest level of readiness to deliver painful blows deep into the Zionist establishment [i.e. Israel]. We have received clear instructions about the effective means of combating the challenges that the Zionist enemy imposes on the region and Yemen," al-Atifi said during a meeting of the military leadership of Ansar Allah.
According to him, the command of the Houthi forces has identified the targets in the Israeli territory that can be hit by missiles and drones.
"We assure everyone that the inevitable response to the Zionist enemy is approaching," al-Atifi emphasized.