ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը մասնակցել և բանախոսել է «Բլեդի ռազմավարական համաժողովի» շրջանակներում անցկացվող «Նույն ընկերներ, այլ խաղ. Ինչպե՞ս են ԵՄ հին դաշինքները հարմարվում նոր աշխարհաքաղաքական իրականությանը» խորագրով պանելային քննարկմանը։
Իր ելույթում Վահան Կոստանյանը ներկայացրել է Հայաստան-Ադրբեջան կարգավորման գործընթացում Վաշինգտոնում ձեռքբերված համաձայնությունները:
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը անդրադարձել է նաև ՀՀ Ազգային ժողովի կողմից «Եվրոպական միությանը ՀՀ անդամակցելու գործընթացի մեկնարկի մասին» օրենքի ընդունմանը՝ այս համատեքստում ընդգծելով ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների հետագա խորացման ուղղությամբ գործնական քայլերի իրականացման կարևորությունը:

Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia Vahan Kostanyan delivered remarks at a panel discussion titled “Same Friends, A Different Game: How are Old EU Alliances Adapting to A New Geopolitical Reality?” held within the framework of the Bled Strategic Forum, informs the Ministry of Foreign Affairs of Armenia.
In his remarks, Kostanyan presented the agreements reached in Washington DC on August 8 within the framework of the Armenia-Azerbaijan normalization process.
The deputy FM touched also upon the passing by the National Assembly of Armenia of the law on Launching Accession Process of the Republic of Armenia to the European Union, in this context emphasizing the importance of taking practical steps aimed at the further deepening of Armenia-EU relations.