Ադրբեջանի արտադրության նավթամթերքով շարժակազմը շարժվել է և գալիս է Հայաստան։ Շատ մանրամասների չեմ տիրապետում, բայց գիտեմ, որ մեկ գնացք է գալիս։ Այս մասին դեկտեմբերի 18-ին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա ողջունել է իրադարձությունների նմանատիպ զարգացումը՝ հավելելով, որ առևտուրը իրականացվել է մասնավոր ընկերությունների միջև, բայց հենց «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղությունն» է, որ համապատասխան քաղաքական պայմաններ է ստեղծել։
Փաշինյանն ընդգծել է, որ քաղաքական մակարդակով նույնպես պայմանավորվածություններ են եղել հնարավորությունների վերաբերյալ, հավելելով, որ երկու երկրների գործարար շրջանակներին այդ մասին կտեղեկացվի և համապատասխան հետաքրքրության դեպքում նրանք գործարքներ կկնքեն:

A train carrying oil products produced in Azerbaijan has departed and is coming to Armenia. I don't know many details, but I know that one train is coming. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan told this to a press briefing Thursday.
He welcomed such a development of events, adding that the trade was carried out between private companies, but that it is precisely the “peace established between Armenia and Azerbaijan” that has created the appropriate political conditions for it.
Pashinyan emphasized that there were also political-level understandings regarding opportunities, adding that the business communities of the two countries will be informed of this and, if there is corresponding interest, they will conclude transactions.