Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը ընդունում է Հայաստանի հետ առեւտրի հնարավորությունը։
«Ադրբեջանական նավթամթերքը մի քանի օր առաջ է առաքվել Հայաստան»,- հիշեցրել է նախարարը տարվա արդյունքներին նվիրված մամուլի ասուլիսում։
Նախարարը նշել է, որ անկախությունից ի վեր Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ նման բան տեղի չի ունեցել. «Հետեւաբար, մենք այժմ զրոյից ինչ-որ բան ենք ստեղծում։ Հայաստանի խնդրանքը վերաբերում էր նավթամթերքին, եւ ադրբեջանական կողմը ընդունել է այն»։
Ջեյհուն Բայրամովը կարծում է, որ Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ առեւտուրը հնարավոր է նաեւ այլ ոլորտներում. «Մենք չենք կարող խոսել երկու երկրների միջեւ ռազմական առեւտրի մասին, բայց այլ ոլորտներում առեւտուրը հնարավոր է։ Այս գործընթացները կարող են ընթանալ մեր սպասումներին համապատասխան»։

Azerbaijani foreign minister Jeyhun Bayramov accepts the possibility of his country’s trade with Armenia.
“Azerbaijani oil products were delivered to Armenia a few days ago,” Bayramov recalled at a press conference on the results of the passing year.
He noted that nothing like this has happened between Armenia and Azerbaijan since their independence in 1991. “Therefore, we are now creating something from scratch. Armenia’s request concerned oil products, and the Azerbaijani side accepted it,” added the Azerbaijan FM.
Jeyhun Bayramov believes that trade between Armenia and Azerbaijan is possible in other domains, too. “We cannot talk about military trade between the two countries, but trade in other sectors is possible. These processes can proceed in accordance with our expectations,” said the Azerbaijani foreign minister.