Դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը մարտի 17-ին հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Կոնգրեսի անդամ Սեթ Մագազիների հետ։ Այդ մասին NEWS.am–ին հայտնում է ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը:
Հանդիպման ընթացքում դեսպանը ներկայացրել է Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերություններում վերջին զարգացումները։
Զրուցակիցները քննարկել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր, ինչպես նաև անդրադարձել երկու երկրների միջև համագործակցության հետագա ընդլայնման հնարավորություններին։
Կողմերն ընդգծել են նաև Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների օրենսդիր մարմինների միջև համագործակցության ամրապնդման կարևորությունը։

The ambassador of Armenia to the US, Narek Mkrtchyan, met with US Congressman Seth Magaziner, Armenian News-NEWS.am was informed by the Armenian embassy in the US.
During the meeting, the ambassador briefed his interlocutor on the recent developments in Armenia–US bilateral relations.
The interlocutors discussed a number of matters of mutual interest, also touched upon opportunities to further strengthen cooperation between the two countries.
The sides also emphasized the importance of enhancing cooperation between the legislative bodies of Armenia and the US.