Ամերիկյան F-35 կործանիչին հարված են հասցրել երիտասարդ հայրենասերները՝ գիտնականներն ու զինվորները, ըստ Isna-ի՝ հայտարարել է «Խաթամ ​​ալ-Անբիա» կենտրոնական հրամանատարության խոսնակ գնդապետ Իբրահիմ Զուլֆիկարին։
«Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ավիատիեզերական ուժերի երիտասարդ հայրենասերները, գիտնականներն ու զինվորները կարողացան հարձակվել ԱՄՆ հինգերորդ սերնդի F-35 կործանիչների անպարտելիության առասպելի վրա և աշխարհում առաջին անգամ կոտրեցին նրանց ազդեցիկությունը՝ արժեզրկելով նրանց հեղինակությունը»,- ասել է նա։
Ավելի վաղ ԱՄՆ կենտրոնական հրամանատարության խոսնակ կապիտան Թիմ Հոքինսը հայտարարել էր, որ ամերիկյան F-35 կործանիչն արտակարգ վայրէջք է կատարել Մերձավոր Արևելքում ԱՄՆ ավիաբազայում՝ խոցվելուց հետո, ենթադրաբար՝ իրանական գնդակոծությունից։

The strike on the American F-35 fighter jet was carried out by young patriots — scientists and warriors, said a spokesman for the Central Command "Khatam al-Anbia" Colonel Ibrahim Zolfaghari, as reported by ISNA.
"Young patriots, scientists, and warriors of the Aerospace Forces of the Islamic Revolutionary Guard Corps were able to strike a blow against the myth of the invincibility of the American fifth-generation F-35 fighters and, for the first time in the world, shattered their impressiveness, devaluing their authority," he said.
Earlier, US Central Command spokesman Captain Tim Hawkins stated that an American F-35 fighter jet made an emergency landing at a US air base in the Middle East after being shot down, presumably by Iranian fire.