Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը մանրամասներ է հայտնել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հեռախոսազրույցից: «Պարոն Պուտինի հետ մեր երկու երկրների համար արդյունավետ հեռախոսազրույց ենք ունեցել»,-հայտարարել է Էրդողանը։
Թուրքական Milliyet-ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայի նախագահն անդրադարձել է ՌԴ իր գործընկերոջ հետ հեռախոսազրույցին՝ շեշտելով, թե պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել G-20 գագաթնաժողովի շրջանակներում հանդիպում ունենալու շուրջ:
«Առաջնահերթ որոշում ենք կայացրել տուրիզմի ոլորտում քայլեր անենք։ Ռուսական կողմը նախարարների խորհրդին հրահանգել է անհրաժեշտ քայլեր կատարել այդ ուղղությամբ։ Հարաբերությունների կարգավորման համար ջանքեր գործադրած պարոն Պուտինին եւ մյուս գործընկերներին շնորհակալություն եմ հայտնում»,-ասել է Էրդողանը։

С Владимиром Путиным состоялся эффективный для наших двух стран телефонный разговор. С таким заявлением выступил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган.
Как сообщает сайт турецкого издания «Milliyet», Эрдоган рассказал о своем телефонном разговоре с Путиным, при этом отметив, что достигнута договоренность о встрече  в рамках саммита G-20.
«В первоочередном порядке приняли решение о шагах в сфере туризма. Российская сторона поручила своему Правительству осуществить необходимые шаги в этом направлении. Я благодарен Путину и другим партнерам за усилия, которые они приложили в деле налаживания отношений между двумя странами», - сказал Эрдоган.