Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Էլմար Մամեդյարովը Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի եւ Ստեֆան Վիսկոնտիի մասնակցությամբ հանդիպում են անցկացրել:
Այս մասին թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«ԵՍՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների նախաձեռնությամբ` երեկ Համբուրգում տեղի է ունեցել Հայաստանի, Ադրբեջանի արտգործնախարարների եւ Մինսկի խմբի երեք համանախագահների հանդիպումը»,- նշել է նա:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Համբուրգում ընթացող ԵԱՀԿ անդամ երկրների ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի վերաբերյալ համատեղ հայտարարություն են ընդունել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների պատվիրակությունների ղեկավարները` ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը, ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին եւ Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Մարկ Էյրոն:

Министры иностранных дел Армении и Азербайджана Эдуард Налбандян и Эльмар Мамедъяров провели встречу с участием сопредседателей МГ ОБСЕ Игоря Попова, Джеймса Уорлика и Стефана Висконти. Об этом написал в своем микроблоге в Twitter пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
«По инициативе сопредседателей МГ ОБСЕ вчера в Гамбурге состоялась встреча глав МИД Армении, Азербайджана и трех сопредседателей МГ»,-написал Балаян.
Напомним, что в рамках заседания министров иностранных дел стран-членов ОБСЕ в Гамбурге главы делегаций стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ, глава МИД России Сергей Лавров, Госсекретарь США Джон Керри и глава МИД Франции Жан-Марк Эро, выступили с совместным заявлением по карабахскому вопросу.