Աշոցքի շրջանի 11 գյուղեր այսօր՝ մայիսի 12-ին, 4 ժամով փակել են Գյումրի-Բավրա միջպետական ճանապարհը՝ պահանջելով բարձրացնել կաթի մթերման գինը: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Ղազանչի համայնքի ղեկավար Լուսինե Սիմոնյանը:
«Կաթի գինը 190 դրամից 150 դրամ են դարձրել, էն էլ այն ժամանկ, երբ կաթը շատ է, գյւողացին մի-փոքր պետք է օգտվի, իսկ ձմեռը բարձրացնում են գինը, երբ կաթ չկա, շատ քիչ է: Գյուղացին շատ-շատ է տուժում, էլ չգիտի ինչ անի, այդ պատճառով էլ նման քայլի է դիմում»,-ասաց նա:
Նշենք, որ գյուղացիները պահանջել են, որ իրենց հետ հանդիպի որեւէ պաշտոնայ, ով իրավասու է իրենց սպառիչ պատասխան տալ, սակայն նրանց հետ հանդիպման ոչ մեկ չի եկել: Գյուղացիները հայտարարել են, որ վաղը նորից ճանապարհ կփակեն, մինչեւ իրենց հարցը չլուծվի:

Жители 11 сел Ашоцкого района Ширакской области Армении 12 мая на 4 часа перекрыли межгосударственную магистраль Гюмри-Бавра с требованием повысить закупочные цены на молоко. Об этом Новости Армении - NEWS.am сообщила глава общины Газанч Лусине Симонян.
По ее словам, демонстранты недовольны тем, что в период, когда молока много, закупщики снижают цены за литр со 190 драмов до 150 драмов, в то время, как в зимний период, когда молока мало, цена завышена.
«От этого сельчане терпят большие убытки. Они не знают, что с этим делать, поэтому вынуждены перекрывать дорогу», - отметила глава общины
Отметим, что сельчане потребовали встречи с компетентным должностным лицом, но к ним на встречу никто не пришел. Демонстранты заявили, что завтра также намерены перекрыть магистраль, до тех пор, пока их требование не будет выполнено.