Ապրիլմեկյան կատակներն ու հումորները Թաիլանդում կարող են կատակասերի համար բանտով ավարտվել, եթե դրանք վերաբերեն կորոնավիրուսին, Facebook-ի իր էջում հայտարարել է երկրի գլխավոր դատախազի մամուլի քարտուղարի տեղակալ Կոսոնլավատ Ինտխուչունյոնգը։
«Ուշադրությո՛ւն։ Ապրիլի 1-ին, Հիմարի օրը, համացանցի, սոցցանցերի կամ ԶԼՄ-ների միջոցով փոխանցված կատակներն ու ստերը, որոնք կվերաբերեն կորոնավիրուսային վարակին, արտակարգ դրության պայմաններում կպատժվեն մինչեւ երկու տարվա բանտային ազատազրկմամբ եւ/կամ 40 000 թաիլանդական բատի (մոտ 1300 դոլար) տուգանքով»,- ասվում է նրա գրառման մեջ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։

Первоапрельские розыгрыши и распространение 1 апреля «шуточных» новостей в Таиланде могут закончиться для шутника тюремным сроком, если они будут касаться коронавируса, заявил во вторник заместитель пресс-секретаря генеральной прокуратуры страны Косонлават Интхучунйонг на своей странице в Facebook.
«Внимание! Шутки и обман в День дурака 1 апреля, переданные через интернет, социальные сети или СМИ и касающиеся коронавирусной инфекции, в условиях чрезвычайного положения будут караться тюремным заключением до двух лет и/или штрафом в размере 40 тысяч таиландских бат (около 1,3 тысячи долларов)», - говорится в посте заместителя пресс-секретаря, передает РИА Новости.