Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին Սուրբ Հարության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն հայոց կաթողիկոսը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքից։
«Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից Հայրապետական մեր օրհնությունն ու շնորհավորանքներն ենք բերում Ձեզ և Ձեր ընտանյաց անդամներին մեր Տեր և Փրկիչ Հիսուս Քրիստոսի Հրաշափառ Սուրբ Հարության տոնի առիթով:
Փրկչի Սուրբ Հարության հավատքն ապավեն է քրիստոնյաներիս՝ միասնական ջանքերով ու վճռականությամբ հաղթահարելու համաճարակի հետևանքով առաջացած այս փորձություններն ու դժվարությունները, որոնք այս օրերին պատուհասել են ամբողջ աշխարհը:
Մեր մաղթանքն է, որ Հարուցյալ Քրիստոս հարանոր հաջողություններով արգասավորի Ձեր և ՀՀ պետական այրերի ջանքերը՝ ի խնդիր մեր երկրի անշրջելի առաջընթացի և հավատավոր մեր ժողովրդի լուսավոր գալիքի»,-մասնավորապես ասված է Ամենայն հայոց կաթողիկոսի ուղերձում:

His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians has congratulated President of Armenia Armen Sarkissian on the occasion of the Feast of the Glorious Resurrection of Jesus Christ (Easter Sunday), as reported on the official website of the President of Armenia.
“From the Mother See of Holy Etchmiadzin, we bring our Patriarchal Blessing and Congratulatory Remarks to you and your family members on the occasion of the Feast of the Glorious Resurrection of Our Lord and Savior Jesus Christ.
Our wish is that you and the Armenian government succeed in their efforts for advancement and for the bright future of our people,” the message of the Catholicos of All Armenians reads.