Հայաստանի քաղաքացիները, ովքեր Վրաստանում վարակվել են կորոնավիրուսով, շփում են ունեցել վարակվածների հետ: Այս մասին «Sputnik Արմենիա»-ին հայտնել է Վրաստանի Հայաստանի դեսպանատան հասարակայնության հետ կապերի հարցերով բաժնի պետ Հարութ Հայրապետյանը:
Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, որ Հայաստանի 2 քաղաքացիներ, որոնց մոտ կորոնավիրուսի է հաստատվել, տեղափոխվել են Թբիլիսիի Վախթանգ Բորչոշվիլիի անվան կլինիկա:
«1992 թվականին ծնված կնոջ վիճակը միջին ծանրության է, իսկ նրա մեկուկես տարեկան աղջկա վիճակը լավ է»,-ասել է Հայրապետյանը՝ նշելով, որ մայրն ու աղջիկը բնակվել են Բորժոմի քաղաքում:

Граждане Армении, у которых в Грузии был выявлен COVID-19, контактировали с зараженными. Об этом Sputnik-Армения сообщил начальник отдела по связям с общественностью посольства Армении в Грузии Арут Айрапетян.
Ранее стало известно, что двух граждан Армении с подтвержденным коронавирусом доставили в четверг в клинику им. Вахтанга Борчошвили в Тбилиси.
«Состояние женщины 1992 года рождения средней тяжести, а ее полуторагодовалая дочка чувствует себя хорошо», - сказал Айрапетян. Он отметил, что мать и дочь постоянно проживали в грузинском городе Боржоми. Их действительно доставили в тбилисскую клинику из карантинной зоны. Туда их поместили после того, как было подтверждено их общение с инфицированным.