Վրաստանում COVID-19-ով վարակված նոր հիվանդներից մեկը ՀՀ քաղաքացի է, ով գտնվում էր կարանտինային գոտում, հայտարարել է Թբիլիսիի ինֆեկցիոն հիվանդանոցի բոքսի բաժանմունքի վարիչ Մարինա Էնդելաձեն, հայտնում է «Sputnik-Վրաստան»-ը:
Ըստ նրա՝ անցած 24 ժամվա ընթացքում կլինիկա է ընդունվել վարակված երկու հիվանդ: Նրանցից երկրորդը Վրաստանի քաղաքացի է, որը նույնպես կարանտինային գոտում էր գտնվում:
Բոքսի բաժանմունքում բուժում է ստանում ընդհանուր 24 պացիենտ:
«Պացիենտների ընդհանուր վիճակը չափավոր է եւ մեղմ: Այս պահին ծանր հիվանդներ չունենք: Անցած 24 ժամվա ընթացքում երկու հիվանդ է ժամանել, երկուսն էլ տեղափոխվել են կարանտինային գոտիներից, նրանցից մեկը Վրաստանի քաղաքացի է, իսկ երկրորդը՝ ՀՀ քաղաքացի: Այժմ նրանք հետազոտվում են»,- լրագրողներին հայտնել է Էնդելաձեն:
Այս ժամանակահատվածում երկրում COVID-19-ով վարակվածների ընդհանուր թիվը 924 էր, առողջացել է 785 մարդ, մահացել է 15 հիվանդ: 2819 մարդ գտնվում է կարանտինում, 230-ը գտնվում է հիվանդանոցներում՝ բժիշկների հսկողության տակ:

Один из новых инфицированных COVID-19 пациентов в Грузии является гражданином Армении, который находился в зоне карантина, заявила глава боксированного отделения Тбилисской инфекционной больницы Марина Энделадзе, передает Sputnik- Грузия.
По ее словам, за последние 24 часа в клинику поступили два инфицированных пациента. Второй из них является гражданином Грузии, который также находился в карантинной зоне.
Всего в боксированном отделении проходят лечение 24 пациента.
«Общее состояние пациентов умеренное и легкое. У нас нет тяжелых пациентов в данный момент. За последние 24 часа прибыли два пациента, обоих перевели из карантинных зон, один из них гражданин Грузии, а второй гражданин Армении. Сейчас их обследуют», - сказала Энделадзе журналистам.
Общее число зараженных COVID-19 в стране к этому времени составило 924, вылечились - 785, 15 пациентов скончались. В карантине находятся 2 819 человек, в стационарах под наблюдением врачей - 230.