Վրաստան գործնական այցերը կիրականացվեն առանց խոչընդոտների՝ համաձայնագրերին համապատասխան: Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի կառավարության փոխխոսնակ Իրակլի Չիկովանին, փոխանցում է Նովոստի Գրուզիան:
Սահմանը հատելուց հետո արտասահմանցի գործարարները պետք է վճարեն 14-օրյա կարանտինում գտնվելու համար, կամ յուրաքանչյուր 72 ժամը մեկ ՊՇՌ-թեստ հանձնեն՝ նույնպես իրենց հաշվին:
Նշվում է, որ գները ընդունելի կլինեն:
Վճարովի կարանտինն ու թեստերը չեն ազդի Գերմանիայի, Ֆրանսիայի, Էստոնիայի, Լատվիայի եւ Լիտվայի քաղաքացիների վրա: Այդ երկրների հետ Վրաստանը սահմանը բացել է առանց պայմանի:
Էլեկտրոնային անկետաները, որոնք պետք է լրացնեն Վրաստան մեկնել ցանկացողները, տեղադրված են www.stopcov.ge կայքում:

Deputy Spokesperson of the Government of Georgia Irakli Chikovani has declared that business trips to Georgia won’t be obstructed and will be in line with agreements, Georgia News reports.
After crossing the border, foreign businessmen will have to pay a fee for being under a 14-day quarantine, or pay to take PSR tests every 72 hours.
The paid quarantine and tests won’t affect citizens of Germany, France, Estonia, Latvia and Lithuania since Georgia has opened its border with those countries without conditions.