Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը վերջին մեկ օրում ավելացել է 72-ով և դարձել 343708: Հայտնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը:
Մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 4 քաղաքացի, մահացածների թիվը 7903 է:
Նախորդ օրը գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 2 դեպք: Դեկտեմբերի 20-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1493 է: Մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 9396-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 364 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 328 799, փաստացի բուժվողներինը՝ 5513: Մեկ օրում արվել է 4897 թեստավորում, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 2 497 107 թեստավորում:

В Армении за сутки зарегистрировано 72 новых случая заражения коронавирусом. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 20 декабря в стране зарегистрировано 343708 инфицированных коронавирусом. Фактически, сейчас лечатся 5513 лиц. Выздоровели 328799 человек, скончались 7903 пациента (4 человека за сутки).
Еще 2 граждан с коронавирусом скончались, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 1493. Таким образом, общее число смертей достигло 9396.