Երեկ մենք տեսանք, ամբողջ Հայաստանը տեսավ, թե ինչպիսի անհավասարակշիռ մարդ է զբաղեցնում վարչապետի պաշտոնը. հավասարակշռությունը կորցնելով, այդ մարդը հայտարարեց, որ Ղարաբաղյան հակամարտությունը չի լուծվել, քանի որ Մինսկի խմբի երեք երկրները, որոնց մեջ Ֆրանսիան և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները, թույլ չէին  տալիս, որ հակամարտությունը խաղաղ լուծվի։ Այս մասին հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի ցուցակը գլխավորող Նարեկ Կարապետյանը։
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Դուք պատկերացնո՞ւմ եք այս մարդը ինչ պրոբլեմներ կբերի, ինչքան ճակատագրեր կխեղի իր այս մոտեցումով, և դրա պատճառով մենք պետք է փոխենք մեր երկրի առաջնորդին, պետք է ունենանք լուրջ առաջնորդ, պետք է ունենանք այնպիսի առաջնորդ, որ մեր հարևան երկրի ժողովուրդը և առաջնորդները մեզ կատակով չվերաբերվեն, մեզ որպես մեմ չվերաբերվեն, այլ վերաբերվեն որպես լուրջ երկիր։
Դա մենք անելու ենք իրար հետ։ Գնացեք ընտրության, գնա ընտրության իմ հայրենակից և բեր այդ փոփոխությունը, որպեսզի մեր երկիրը վերջապես ունենա կայուն և հավասարակշիռ առաջնորդ, իրար հետ»։

Вчера мы увидели, вся Армения увидела, какой неуравновешенный человек занимает пост премьер-министра. Потеряв самообладание, этот человек заявил, что карабахский конфликт не был решён, потому что три страны Минской группы, среди которых Франция и Соединённые Штаты Америки, не позволяли, чтобы конфликт был урегулирован мирным путём. Об этом заявил Нарек Карапетян, возглавляющий список блока «Сильная Армения».
Он, в частности, отметил: «Вы представляете, какие проблемы принесёт этот человек, сколько судеб искалечит своим таким подходом, и поэтому мы должны сменить лидера нашей страны, у нас должен быть серьёзный лидер, у нас должен быть такой лидер, чтобы народ и руководители соседней страны не относились к нам несерьёзно, не воспринимали нас как мем, а относились к нам как к серьёзной стране.
Это мы сделаем вместе. Идите на выборы, иди на выборы, мой соотечественник, и принеси эти перемены, чтобы у нашей страны наконец появился стабильный и уравновешенный лидер, вместе».