ԵՊԲՀ ռեկտորի պաշտոնում վերընտրվել է Արմեն Մուրադյանը։
Համալսարանից NEWS.am–ին հայտնում են, որ հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհրդի` հունիսի 26-ին հրավիրված նիստում անցկացվել է ռեկտորի մրցութային ընտրությունը:
Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Միքայել Ադամյանի գլխավորությամբ անցկացված նիստին ներկա են եղել խորհրդի բոլոր 20 անդամները։
«Փակ գաղտնի քվեարկության արդյունքում ձայների մեծամասնությամբ (19 կողմ, 1 անվավեր) ԵՊԲՀ ռեկտոր ընտրվեց թեկնածու, պրոֆեսոր Արմեն Աբգարի Մուրադյանը:
Պրոֆեսոր Մուրադյանը բժշկական կադրերի 100-ամյա դարբնոցի 22-րդ ռեկտորն է:
Հիշեցնենք, որ «Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան» հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհուրդը մայիսի 27-ին, սահմանված ընթացակարգի համաձայն, հայտարարել էր բաց մրցութային ընտրություն ԵՊԲՀ ռեկտորի պաշտոնի համար»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Армен Мурадян переизбран на должность ректора Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци.
Как сообщили Новости Армении  – NEWS.am в пресс-службе ЕГМУ, на заседании Совета попечителей Фонда «Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци» 26 июня были проведены конкурсные выборы ректора.
На заседании присутствовали все 20 членов совета.
По итогам закрытого тайного голосования большинством голосов (19 - за, 1 бюллетень недействителен) ректором ЕГМУ избран кандидат, профессор Армен Абгарович Мурадян.
Профессор Мурадян является 22-м ректором 100-летней кузницы медицинских кадров.
Напомним, что Совет попечителей Фонда «Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци» 27 мая в соответствии с установленной процедурой объявил открытый конкурс на должность ректора ЕГМУ.