ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը Ռուսաստանի Դաշնությունում անցկացվող «Իննոպրոմ» միջազգային արդյունաբերական ցուցահանդեսի շրջանակում հուլիսի 6-ին հանդիպում է ունեցել Ինդոնեզիայի Հանրապետության արդյունաբերության նախարար Ագուս Գումիվանգ Կարտասասմիտայի հետ։
Քննարկվել են Հայաստանի և Ինդոնեզիայի միջև առևտրատնտեսական և գործարար համագործակցության ընդլայնման, արդյունաբերական ոլորտի զարգացման, տեխնոլոգիաների փոխանակման և բարձր ավելացված արժեք ունեցող արտադրության ոլորտներում գործակցության խորացմանն առնչվող հարցեր։
Նախարարն առաջարկել է դիտարկել արդյունաբերական գոտիների, ներդրումային ծրագրերի և համատեղ արտադրության ուղղություններով համագործակցության հնարավորությունները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնությանը, որի իրականացումը կնպաստի տարածաշրջանային կապակցվածության ամրապնդմանը, բեռնափոխադրումների դյուրացմանը և նոր հնարավորություններ կստեղծի առևտրի, ներդրումների և արդյունաբերական համագործակցության զարգացման համար։

Armenian Economy Minister Gevorg Papoyan met with Indonesian Industry Minister Agus Gumiwang Kartasasmita on the sidelines of the Innoprom international industrial exhibition in Yekaterinburg, Russia.
The sides discussed expanding trade, economic and business cooperation, developing the industrial sector, exchanging technologies, and deepening cooperation in high-value-added production sectors between Armenia and Indonesia.
The Armenian economy minister proposed considering opportunities for cooperation in industrial zones, investment programs, and joint production.
Reference was made also to the Armenian government's "Crossroads of Peace" initiative, the implementation of which will contribute to strengthening regional connectivity, facilitating cargo transportation, and creating new opportunities for the development of trade, investments, and industrial cooperation.