Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) հրամանատար, գեներալ-մայոր Ահմադ Վահիդին բարձր է գնահատել իրանական զինված ուժերի գործողությունները վեցամսյա ռազմական գործողությունների ընթացքում՝ հայտարարելով, որ նրանց հաջողվել է ծնկի բերել «աշխարհի պատմության մեջ ամենազինված բանակին», հաղորդում է Tasnim-ը։
Իրանի զինված ուժերի զինծառայողներին, ոստիկանության աշխատակիցներին, «Բասիջ» ուժերին, ցեղային կազմավորումներին և հետախուզության ներկայացուցիչներին ուղղված ուղերձում Վահիդին նշել է նրանց գործողությունները բարդ պայմաններում և հայտարարել, որ նրանք ցույց են տվել Իրանի կարողությունը՝ դիմակայելու հզոր հակառակորդին։
Ըստ նրա, իրանական ուժերը հաջողությամբ իրականացրել են հարձակողական և պաշտպանական գործողություններ՝ չնայած ինտենսիվ հարվածներին և ծանր կլիմայական պայմաններին՝ հարավային կղզիներում և առափնյա գոտում ուժեղ շոգից ու բարձր խոնավությունից մինչև հյուսիսային սահմանի լեռնային շրջաններում սաստիկ ցրտերը։
«Դուք ծնկի եք բերել աշխարհի պատմության մեջ ամենազինված բանակին», — հայտարարել է Վահիդին։
ԻՀՊԿ-ի ղեկավարը նաև նշել է իրանական ուժերի կողմից ռազմական գործողությունների վարման նոր մեթոդների կիրառումը և հայտարարել, որ դրա շնորհիվ նրանց հաջողվել է հակառակորդին պարտադրել իրենց կամքը։
Վահիդիի համոզմամբ, ռազմական գործողությունների վեց ամիսը «վերածնել է ճնշված ժողովուրդների հույսերը, որ ի վերջո հնարավոր է հաղթել հեգեմոնական տերություններին»։
Նա նաև բարձր է գնահատել իրանական բնակչության աջակցությունը, որն, ըստ նրա, շարունակել է ներկա լինել և աջակցություն ցուցաբերել ամբողջ հակամարտության ընթացքում։ Վահիդին հայտարարել է, որ այդ աջակցությունը, «աստվածային օգնության» հետ մեկտեղ, կնպաստի տարածաշրջանի բնակիչների տառապանքների դադարեցմանը՝ առաջին հերթին Պաղեստինում և Լիբանանում։

Командующий Корпусом стражей Исламской революции (КСИР) генерал-майор Ахмад Вахиди высоко оценил действия иранских вооруженных сил в ходе шестимесячных боевых действий, заявив, что им удалось поставить на колени «самую вооруженную армию в истории мира», сообщает Tasnim.
В обращении к военнослужащим Вооруженных сил Ирана, сотрудникам полиции, силам «Басидж», племенным формированиям и представителям разведки Вахиди отметил их действия в сложных условиях и заявил, что они продемонстрировали способность Ирана противостоять мощному противнику.
По его словам, иранские силы успешно проводили наступательные и оборонительные операции, несмотря на интенсивные удары и тяжелые климатические условия — от сильной жары и высокой влажности на южных островах и побережье до суровых холодов в горных районах северной границы.
«Вы поставили на колени самую вооруженную армию в истории мира», — заявил Вахиди.
Глава КСИР также отметил применение иранскими силами новых методов ведения боевых действий и заявил, что благодаря этому им удалось навязать противнику свою волю.
По словам Вахиди, шесть месяцев боевых действий «возродили надежды угнетенных народов на возможность в конечном итоге одержать верх над гегемонистскими державами».
Он также высоко оценил поддержку со стороны иранского населения, которое, по его словам, продолжало сохранять присутствие и оказывать поддержку в течение всего конфликта. Вахиди заявил, что эта поддержка, наряду с «божественной помощью», будет способствовать прекращению страданий жителей региона, прежде всего в Палестине и Ливане.