«Ռետինե հավով» այս անհամ կատակերգության մեջ զվարճալի ոչինչ չկա։
Տեխասի երկու բնակիչ դատի են տվել Popeyes արագ սննդի ռեստորանների ցանցին և դրա մայր ընկերությանը՝ Restaurant Brands International-ին, այն բանից հետո, երբ տապակած հավի կտորի մեջ հայտնաբերել են «պահպանակի նման առարկա», գրում է NYP-ը։
«Լատեքսային հայցը» ներառում է յոթ կետ՝ անփութության և Տեխասի «Սպառողների պաշտպանության անբարեխիղճ առևտրային գործելակերպից» օրենքի (DTPA) խախտման վերաբերյալ, որը քաղաքացիներին պաշտպանում է կեղծ կամ մոլորեցնող բիզնես գործելակերպից։
1,5 միլիոն դոլարի հայցը Տեխասում ներկայացրել են Ջասթին Հովարդը (Justin Howard) և Դանիել ՄակՔինոնը (Danielle McKinnon)։ Հայցվորները պահանջում են 1,5 միլիոն դոլարի վնասի հատուցում։ Զույգը պնդում է, որ մոտավորապես հուլիսի 25-ին հավ են պատվիրել Popeyes-ի՝ Տեխասում գտնվող մասնաճյուղերից մեկում։
Ըստ հայցադիմումի՝ Հովարդը կծել է հավի մի կտոր և հայտնաբերել այն, ինչ նման էր «օտար առարկայի՝ պահպանակի նման, որը ուղիղ ներթափանցված էր թռչնամսի մեջ»։ Սնունդ ընդունելու ընթացքը միանգամից փչացել է՝ «այն, ինչ պետք է լիներ սովորական ընտանեկան ընթրիք, վերածելով խորապես անհանգստացնող և վախեցնող դեպքի», ասվում է փաստաթղթում։
Հովարդի մոտ սրտխառնոց է առաջացել այն բանից հետո, երբ գիտակցել է, որ մինչ առարկան հայտնաբերելը արդեն կուլ էր տվել ենթադրաբար աղտոտված սննդի մի մասը։ Տեխասի բնակիչները վերադարձել են ռեստորան, որտեղ ղեկավարությունը փորձել է փոխարինել փչացած հավը։
Հայցում նշվում է, որ պատվերի գումարը վերադարձվել է, բայց միայն «համառ պահանջներից հետո»։ Ինչպես նշվում է փաստաթղթում, տեխասցիները մտավախություն ունեն, որ ենթարկվել են վարակիչ աղտոտիչների, բակտերիաների, վիրուսների, արյան միջոցով փոխանցվող պաթոգենների, կենսաբանական հեղուկների, սեռավարակների կամ այլ վտանգավոր նյութերի ազդեցությանը։
Popeyes-ի ներկայացուցիչները The Post-ին էլեկտրոնային փոստով հայտնել են.
«Մենք ուսումնասիրել ենք ներքին տեսահսկման տեսագրությունները և եկել այն եզրակացության, որ, ամենայն հավանականությամբ, խմորի մեջ ընկել էր ռեստորանային ձեռնոց։ Այնուամենայնիվ, սա անընդունելի է, ուստի մենք վերադարձրել ենք հյուրի գումարը և ներողություն խնդրել։ Սա չի արտացոլում այն բարձրակարգ սպասարկման մակարդակը, որին մենք ձգտում ենք Popeyes-ում»։
Միջադեպի հոգեբանական հետևանքները չեն սահմանափակվել ռեստորանի պատերով։ Հովարդն ու ՄակՔինոնը շարունակում են զգալ «իրական ֆիզիկական, մտավոր և հուզական ցավ և վնաս», որոնք անարդարացիորեն հասցվել են իրենց։

В этом несмешном розыгрыше с резиновой курицей нет ничего забавного.
Двое жителей Техаса подали в суд на сеть ресторанов быстрого питания Popeyes и ее материнскую компанию Restaurant Brands International после того, как они предположительно обнаружили «предмет, похожий на презерватив» в кусочке жареной курицы, пишет NYP.
«Латексный иск» включает в себя семь пунктов обвинения в халатности и нарушении техасского Закона о защите прав потребителей от недобросовестной торговой практики (DTPA), который защищает граждан от ложной или вводящей в заблуждение деловой практики.
Иск на 1,5 миллиона долларов был подан  в Техасе Джастином Ховардом (Justin Howard) и Даниэль МакКиннон (Danielle McKinnon). Истцы требуют возмещения ущерба в размере 1,5 миллиона долларов. Пара утверждает, что примерно 25 июля они заказали курицу в техасском филиале Popeyes.
Согласно исковому заявлению, Ховард откусил кусочек курицы и обнаружил то, что выглядело как «инородный предмет, похожий на презерватив, внедренный прямо в мясо птицы». Прием пищи мгновенно испортился, превратив «то, что должно было быть обычным семейным ужином, в глубоко тревожное и пугающее событие», говорится в документе.
Ховарда затошнило после осознания того, что он уже проглотил часть предполагаемой зараженной пищи, прежде чем обнаружил предмет. Жители Техаса вернулись в ресторан, где руководство попыталось заменить испорченную курицу.
В иске утверждается, что деньги за заказ были возвращены, но только после «настойчивых требований». Как отмечается в документе, техасцы опасаются, что они подверглись воздействию инфекционных загрязнителей, бактерий, вирусов, патогенов, передающихся через кровь, биологических жидкостей, заболеваний, передающихся половым путем, или других опасных веществ.
Представители Popeyes сообщили изданию The Post по электронной почте:
«Мы изучили записи с внутренних камер видеонаблюдения и пришли к выводу, что в кляр, скорее всего, упала ресторанная перчатка. Тем не менее, это неприемлемо, поэтому мы вернули гостю деньги и принесли извинения. Это не отражает тот превосходный уровень обслуживания, к которому мы стремимся в Popeyes».
Психологические последствия инцидента не ограничились стенами ресторана. Ховард и МакКиннон продолжают ощущать «реальную физическую, ментальную и эмоциональную боль и ущерб», которые были несправедливо причинены им.