Երկու կին է զոհվել, ևս վեց մարդ վիրավորվել է Իսրայելի կողմից լիբանանյան Արաբ-Սալիմ բնակելի թաղամասի վրա իրականացված հարձակման հետևանքով։ Այդ մասին սեպտեմբերի 7-ին «Известия»-ին հայտնել է Al-Mayadeen-ի թղթակից Ալի ալ-Ահմարը։
«Արաբ-Սալիմ ավանի այս տանը լուսաբացից առաջ տիրում էին լռություն և խաղաղություն։ Նրա բնակիչները խաղաղ քնած էին, երբ մի քանի վայրկյանում Իսրայելի հանկարծակի հարվածը տունը վերածեց ավերակների։ Երկու կին զոհվել է, ևս վեց մարդ վիրավորվել է», — ասել է նա։
Նրա տվյալներով՝ նմանատիպ հարված է հասցվել նաև Քաֆր-Ռումմանում։ Զինվորականները հարձակվել են արդյունաբերական գոտու բնակելի թաղամասի վրա, ինչի հետևանքով մի քանի մարդ վիրավորվել է, իսկ շենքերը լրջորեն վնասվել են։
Տեղի բնակչուհին պատմել է, որ հարձակման պահին տանն էր։ Նրա խոսքով՝ ինքը հարվածի ձայն չի լսել, այլ միայն զգացել է բռնկումը և տան վրա ինչ-որ բանի ընկնելը։ Կինը նշել է, որ ինքն էլ թեթև վնասվածքներ է ստացել։
Բացի այդ, հարվածներ են հասցվել Նաբաթիա քաղաքի Ար-Ռահբաթ թաղամասին։ Այնտեղ ավերվել է 1930-ական թվականներին կառուցված պատմական տուն։ Թղթակցի տվյալներով՝ շարունակվող հակամարտությունների ընթացքում այս շրջանում ոչնչացվել է ավելի քան 50 պատմական տուն։

Две женщины погибли, еще шесть человек получили ранения в результате атаки Израиля на ливанский жилой район Араб-Салим. Об этом 7 сентября сообщил «Известиям» корреспондент Al-Mayadeen Али аль-Ахмар.
«В этом доме в поселке Араб-Салим перед рассветом царили тишина и спокойствие. Его жители мирно спали, когда за считаные секунды внезапный израильский удар превратил дом в руины. Две женщины погибли, еще шесть человек получили ранения», — сказал он.
По его данным, аналогичный удар произошел в Кафр-Руммане. Военные атаковали жилой квартал в промышленной зоне, в результате чего несколько человек получили ранения, а здания получили серьезные повреждения.
Местная жительница рассказала, что во время атаки находилась дома. По ее словам, она не слышала звука удара, а лишь почувствовала вспышку и падение чего-то на дом. Женщина отметила, что сама получила легкие ранения.
Кроме того, удары пришлись по кварталу Ар-Рахбат в городе Набатия. Там был разрушен исторический дом, построенный в 1930-х годах. По данным корреспондента, за время продолжающихся конфликтов в этом районе уничтожено более 50 исторических домов.