Դեկտեմբերի 18-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացել է 2009թ. բարձունքների հասած հայ մարզիկների պարգեւատրման արարողությունը:
Երեկոն բացել է ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Արմեն Գեւորգյանը, որ ներկայացրել է համառոտ զեկույց՝ անցնող տարվա ձեռքբերումների մասին:
Բնականաբար, գլխավոր հերոսուհին ծանրամարտի բացարձակ չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանն էր: Նա Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ձեռքից ստացավ Երեւանում նոր բնակարանի բանալիներ: Ծառուկյանը դրամական պարգեւներով եւ մեքենաներով պարգեւատրել է նաեւ աչքի ընկած մյուս մարզիկներին:
Չմոռացան նաեւ կանանց բասկետբոլային «Հատիս» թիմին", որ կարողացել էր հաղթահարել Եվրոպայի գավաթի խմբային փուլը եւ երկու անգամ հաղթել Եվրոպայի լավագույն թիմերից մեկին՝ «Բեշիքթաշին»:

18 декабря в спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна (СКК) состоялось награждение армянских спортсменов, достигших высот и успехов в своих видах спорта в 2009 году. Вечер открыл министр спорта и по делам молодежи РА Армен Григорян, представивший краткий отчет событий уходящего года.
Естественно, главной героиней дня была абсолютная чемпионка мира по тяжелой атлетике Назик Авдалян. Из рук президента Национального олимпийского комитета Армении Гагика Царукяна она получила ключи от новой квартиры в Ереване. Г. Царукян наградил также и всех других отличившихся спортсменов денежными премиями и автомобилями.
Не забыли и женскую баскетбольную команду «Атис», сумевшую преодолеть групповой этап розыгрыша Кубка Европы и дважды победить один из сильнейших клубов Европы – турецкий «Бешикташ».