Հնդկաստանում լրատվամիջոցների ուշադրությունը սեւեռվել է Հնդկաստանի Մեգհալայա նահանգի խորհրդարանական ընտրությունների վրա, որի պատճառը թեկնածուներից մեկի անունն է: Պատգամավորի թեկնածուներից մեկի անունը Ադոլֆ Հիտլեր է:
Հատկանշական է, որ նրա մրցակիցների անունները եւս տարօրինակ են, կրում է «Կուրսորը»: Այս հանգստյան օրերին Հիտլերի հետ կմրցակցեն նաեւ Ֆրանկենշտեյնը, Բոմբերսիգհը, Քաջ տղա Բիլլին, Ուրախ Պոչենը եւ Հույս ներշնչող Բամոնը:
Տեղի խորհրդարանում ընդամենը 60 տեղի համար պայքարում է 343 թեկնածու: Նախկին գումարման խորհրդարանում եւս «հնչեղ» անուններով պատգամավորներ են եղել, ասենք Ռուզվելտն ու Չեչիլը:
Ադոլֆ Հիտլերը պատմում է, որ արտերկիր մեկնելիս այդ երկրների միժգրացիոն ծառայությունների աշխատակիցները զարմանում են:

Выборы в парламент штата Мегхалая на северо-востоке Индии привлекли небывалое внимание СМИ благодаря необычным именам кандидатов в депутаты.Так, одного из претендентов зовут Адольф Гитлер, и от полного именного сходства с нацистским диктатором его отделяет лишь второе имя - Лу.
Среди его соперников оказались люди с не менее странными именами, пишет «Курсор». В эти выходные с Гитлером поборются Франкенштейн, Бомберсингх, Храбрый малыш Билли, Весельчак Почен и Надеющийся Бамон. Всего на 60 мест в местном парламенте в этом году претендуют 343 кандидата. Среди депутатов парламента предыдущих созывов были личности с такими звучными именами, как Черчилль и Рузвельт.
Адольфа Лу Гитлера уже трижды избирали членом национального собрания. Он побывал в разных странах, в том числе, в Германии и США, и всякий раз его имя вызывает как минимум недоумение у сотрудников иммиграционной службы. Сам же депутат отмечает, что имя не было его решением, а решением его родителей.