Եգիպտոսի ազգային փրկության ճակատը, որը միավորում է ազատական ուղղվածության ընդդիմադիր ուժերին, որոշել է բոյկոտել առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունները:
Ինչպես մամուլի ասուլիսում հայտնել է ճակատի ներկայացուցիչ Սամեհ Աշուրը, ընդդիմությունը մերժում է նախագահ Մուհամեդ Մուրսիի` ազգային երկխոսություն անցկացնելու մասին առաջարկը, որի նպատակն անաչառ ընտրական գործընթաց անցկացնելու շուրջ քննարկումներ կազմակերպելն է, ինչպես նաեւ արդար, թափանցիկ ընտրությունների անցկացումը:
Աշուրը նշել է, որ իշխանությունների կողմից հայտարարված երկխոսության թեման «ոչ մի ընդհանուր բան չունի Եգիպտոսի շահերի եւ երկրի ապագայի հետ»:
Ինչպես հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը, երբ Սամեհ Աշուրն ավարտել է իր ելույթը, դահլիճում բուռն ծափահարություններ են հնչել, ինչպես նաեւ կոչեր` «Կորչի իսլամիստական ռեժիմը»:

Фронт национального спасения Египта, объединяющий основные оппозиционные силы либерального толка, принял решение бойкотировать предстоящие парламентские выборы.
Как сообщил на пресс-конференции представитель фронта Самех Ашур, оппозиция отвергает предложение президента Мухаммеда Мурси о проведении национального диалога с целью обсуждения порядка проведения беспристрастного избирательного процесса, а также справедливых и прозрачных парламентских выборов.
Ашур отметил, что  заявленная властями тема диалога «не имеет ничего общего с интересами Египта и будущим страны».
Как передает ИТАР-ТАСС, когда Самех Ашур завершил свою речь, в зале раздались аплодисменты и крики: «Долой режим исламистов».