Դամասկոսի Բարզա թաղամասում զինյալները նռնականետից գնդակոծել են պետական կրթական արբանյակային հեռուստաալիքի շենքը: Շենքին նյութական վնաս է հասցվել, հայտնում է ՍԱՆԱպետական լրատվական գործակալությունը:
Լուսավորության նախարար Ղազվան Ալ-Վազը հայտարարել է, թե զինված խմբավորումների հերթական հանցագործությունը չի ազդի հեռուստաալիքի աշխատակիցների վճռականության վրա` կատարելու իրենց մասնագիտական եւ ազգային առաքելությունը: Հեռուստաալիքը, ըստ նրա կշարունակի աշխատանքը:
Պաշտոնական տվյալներով, Հալեպի Ան-Նակարին, Բենի-Զեյդ, Ալ-Լերմոն թաղամասերում կառավարական զորքերը շարունակում են զինյալներից քաղաքը մաքրելու գործողությունները: Խան Ալ-Ասալ բնակավայրում մարտեր են սկսվել, երբ հարձակվել են ոստիկանական բաժանմունքի վրա: Կառավարական ուժերը հայտարարել են, թե բազմաթիվ զինյալների են ոչնչացրել, վերացրել նրանց զենքերն ու տեխնիկան, առգրավել իսրայելական «Լաու» տեսակի հրթիռներ:

В Дамаске в квартале Барзе вооруженные террористы обстреляли из миномета здание государственного спутникового образовательного телеканала. Зданию нанесен материальный ущерб, передает сирийское государственное информационное агентство САНА.
Министр просвещения Сирии Газван Аль-Ваз заявил, что очередное преступление вооруженных группировок не повлияет на решимость сотрудников телевидения выполнять свою профессиональную и национальную миссию. Телеканал, по его словам, продолжит работу.
Одновременно, согласно последней официальной сводке, в Алеппо в кварталах Ан-Наккарин, Бени-Зейд, Аль-Лермон армейские подразделение продолжили операции по зачистке города от остатков террористических группировок. В окрестностях Алеппо в поселке Хан Аль-Асаль военные и силы внутренней безопасности противостояли вооруженной попытке нападения на полицейскую школу. Было уничтожено множество боевиков, разгромлено их оружие и техника, конфискована ракета израильского производства типа «Лау».