Թուրքիայի Թեքիրդաղ քաղաքի ոստիկանության ստորաբաժանումները գործողություններ են իրականացրել Ալ-Կաիդա ահաբեկչական ցանցի դեմ ձերբակալելով ցանցի 11 անդամի։
Ինչպես տեղեկացնում է Ստամբուլի հայկական «Ակոս»-ը, թուրքական ոստիկանության կողմից Ալ-Կաիդայի դեմ գործողության շրջանակներում ձերբակալված անձանց տներում կատարված խուզարկության ժամանակ հայտնաբերվել է A-4 տիպի պայթուցիկ նյութ, 5 ավտոմատ հրազեն եւ 5 ատրճանակ եւ բազմաթիվ այլ իրեր, որոնք օգտագործվելու են ահակբեկչական գործողությունների ժամանակ։
Ոստիկանության կողմից հայտնաբերված փաստաղթղթերում առկա է եղել ցանցի առաջիկա գործողությունների պլանը, որի մեջ եղել են Ստամբուլում ԱՄՆ հյուպատոսությունը, հրեական սինոգոգ եւ եկեղեցի։

Сотрудники полицейских подразделений турецкого города Текирдаг провели операции против террористической сети Аль-Каида.
Как сообщает стамбульская армянская газета «Акос», в результате действий полиции были арестованы 11 человек. В ходе обыска, проведенного в домах арестованных лиц, было обнаружено взрывчатое вещество А4, 5 автоматов, 5 пистолетов, и прочие вещи, предусмотренные для использования во время терактов.
Среди обнаруженных полицейскими документов находился план предстоящей атаки террористов, в числе мишеней были консульство США в Стамбуле, синагога и церковь.