Թիկնապահներից հրաժարված Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի դեմ ահաբեկչություն է նախապատրաստվում: Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Վրաստանի Ազգային-ազատագրական շարժման առաջնորդներից Իրակլի Ծերեթելին:
«Վերսիա» թերթի հետ հարցազրույցում նա հայտնել է, որ  այդ մասին տեղեկացել է ներկայումս Վրաստանում չբնակվող իր երկու ընկերներից: Ըստ այդ տեղեկության` ռուսական հատուկ ծառայությունների հանձնարարությամբ քրեական տարրերն ահաբեկչություն են նախապատրաստում: «Գործողությունը նաեւ անուն ունի՝ «Գադյուկա», որի իրականացումը նախատեսվում է մինչեւ մայիսի 26-ը… Չեմ բացառում, որ այս տեղեկությունները սուտ են, սակայն անհրաժեշտ եմ համարում դրանք հրապարակել»,- ասել է Ծերեթելին:
«Նախագահի ֆիզիկական ոչնչացումը լուրջ հարված է ցանկացած երկրի  հեղինակությանը: Հնարավոր է` ահաբեկչության մասին տեղյակ է նաեւ Բիձինա Իվանիշվիլին, թեեւ դա նրա շահերից չի բխում, քանի որ կատարվածում կմեղադրեն հենց իրեն», - հայտնել է Ծերեթելին, հաղորդում է  «Գռուզիա Online»-ը:
Հիշեցնենք, որ Սահակաշվիլին հրաժարվել էր Պետական պահպանության ծառայությունից, երբ դրա ղեկավար էր նշանակվել վարչապետ Իվանիշվիլիի անձնական թիկնազորի ղեկավարը, իսկ նախագահին մեղադրել էին իր անվտանգության համար միլիոններ ծախսելու մեջ: Նա տեղաշարժվում է իր էլեկտրամոբիլով:

Против отказавшегося от охраны президента Грузии Михаила Саакашвили планируется теракт. С таким сенсационным заявлением выступил один из лидеров Национально-освободительного движения Грузии Ираклий Церетели.
В интервью газете «Версия» он сообщил, что получил информацию об этом от двух своих друзей, которые сегодня не живут в Грузии. Согласно данной информации, по заданию российских спецслужб, криминальные элементы готовят теракт. «У операции есть и название - «Гадюка», и ее осуществление планируется до 26 мая…Не исключаю, что эти сведения являются блефом, но считаю необходимым огласить их», - заявил Церетели.
«Физическая ликвидация президента, нанесет серьезнейший удар по имиджу любой страны. Возможно, о теракте информирован и Бидзина Иванишвили, хотя это не должно отвечать его интересам, ибо в происшедшем обвинят именно его», - заявил Церетели, передает Грузия Online.
Напомним, что Саакашвили отказался от услуг Службы государственной охраны после того, как ее руководителем был назначен глава личной охраны премьер-министра Иванишвили, а его самого обвинили в том, что он тратит миллионы на свою безопасность. Он передвигается, сидя за рулем своего электромобиля.