Նախագահի նախկին թեկնածու, «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր` մարտի 2-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ընտրությունների դիտորդական առաքելության ղեկավար, դեսպան Հայդի Թալիավինիի հետ:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շտաբից հայտնում են, թե կողմերը քննարկել են հետընտրական Հայաստանում ստեղծված անկանխատեսելի իրավիճակը:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ներկայացրել է իր դիտարկումները ընտրությունների ընթացքում տեղ գտած եւ իր ընտրական շտաբի արձանագրած զանգվածային խախտումների վերաբերյալ: Քննարկվել է նաեւ Սահմանադրական դատարանում ընտրությունների արդյունքները վիճարկելու հնարավորությունը:

Они обсудили возможность оспаривания результатов выборов в Конституционном суде...
Экс-кандидат в президенты, лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян встретился с главой Миссии наблюдателей Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ, послом Хайди Тальявини.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе штаба Раффи Ованнисяна, стороны обсудили непредсказуемую ситуацию, сложившуюся в поствыборной Армении.
Раффи Ованнисян представил свои наблюдения насчет зарегистрированных его предвыборным штабом массовых нарушений во время выборов. Они также обсудили возможность оспаривания результатов выборов в Конституционном суде.