«ՆԱՍԴԱՔՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» բորսայում այսօր՝ ապրիլի 8-ին ամերիկյան դոլարի առուվաճառքի գործարքներ տեղի չեն ունեցել: Դոլարն առաջարկվել է 419 դրամով, պահանջարկի փոխարժեքը կազմել է 418.76 դրամ: Ընդհանուր առմամբ` դոլարն ավելի հակված է թանկանալ:
Կանխիկ արտարժույթի շուկայում դոլարի առքն ու վաճառքն իրականացվում է 418-421 դրամ միջակայքում:
Forex միջազգային շուկայում դոլարն այսօր ամրապնդվել է իենի նկատմամաբ, սակայն կայունացել է եվրոյի նկատմամբ: Եվրոն սակարկվում է 1.3 դոլարի մակարդակին մոտ: Եվրոյին օգնում է այն հանգամանքը, որ ներդրողները «փախչում են» ճապոնական պարտատոմսերից ու գնում եվրոպական կառավարությունների արժեթղթերը: Ճապոնիան այսօրվանից անցել է խթանման քաղաքականության, ինչի հետեւանքով իենը թուլացել է համարյա բոլոր արժույթների նկատմամբ:
Ռուսաստանի կենտրոնական բանկը դոլարի փոխարժեքը ռուբլու նկատմամբ սահմանել է 31.6144 ռուբլի: Դոլարը մի փոքր թուլացել է ռուբլու նկատմամբ:

На бирже «NASDAQ OMX ARMENIA» 8 апреля сделок купли-продажи американского доллара не состоялось. Доллар был предложен по 419 драмов, обменный курс спроса составил 418,76 драмов. В целом, доллар более склонен к подорожанию.
На рынке наличной валюты купля и продажа доллара осуществляются в пределах 418-421 драмов.
На международном рынке «Forex» доллар 8 апреля укрепился в отношении йены, однако стабилизировался по отношению евро. Евро торгуется близко к уровню $1,3. Евро помогает также то обстоятельство, что инвесторы «убегают» от японских облигаций и покупают ценные бумаги европейских правительств.
Япония с сегодняшнего дня перешла к политике стимулирования, вследствие чего йена ослабилась по отношению почти ко всем валютам.
Центральный банк России установил обменный курс доллара в отношении рубля: $1 стоит 31,6144 рублей. Доллар немного ослабился по отношению к рублю.