Այսօր՝ ապրիլի 9-ի գիշերը, ժամը 00:15-ի սահմաններում Ռուսաստանի Վլադիմիրսկի մարզի Պետուշինսկի շրջանում տեղի է ունեցել խոշոր ավտովթար, իրար են բախվել Mitsubishi Lancer մակնիշի մեքենան եւ «ԳԱԶել» մարդատարը: Այս մասին նշված է ԱԳՆ-ի Facebook-ի էջում:
Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանության նախնական տեղեկատվության համաձայն՝ ավտովթարի արդյունքում տուժել են Հայաստանի 6 քաղաքացիներ: Ըստ նախնական տվյալների 5 քաղաքացիներ տեղում զոհվել են, իսկ 1 քաղաքացի ծանր աստիճանի վնասվածքներով հոսպիտալացվել է:
Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է Վլադիմիրսկի մարզային իշխանությունների հետ եւ շարունակում է ճշտել տուժած քաղաքացիների տվյալները եւ ավտովթարի մանրամասները:
Այս պահի դրությամբ հայտնի է զոհված ՀՀ 3 քաղաքացու անուն. Սասունիկ Սարգսյան, Զոհրաբ Ավագյան, Վարդան Վարդանյան:

A huge traffic accident occurred, on Tuesday at around 12:15am, in the Petushinski District of Vladimirskaya Oblast (Region) of Russia. A Mitsubishi Lancer and a Gazelle-model minibus collided, the MFA Facebook page informs.
According to preliminary information of Armenia’s Embassy in Russia, six Armenian citizens were affected as a result of the road crash. According to preliminary data, five of them died on the spot, whereas the other citizen, who sustained serious injuries, was hospitalized.
Armenia’s Embassy in Russia is in constant contact with the Vladimirskaya regional authorities and continues to verify data on the affected citizens and the details of the road crash.
At present, the names of three dead Armenian citizens are ascertained; they are Sasunik Sargsyan, Zohrab Avagyan, and Vardan Vardanyan.