Երեւանի տաքսիստները հերթական անգամ բողոքել են գազալցակայաններում վաճառվող գազի որակից: NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում մի քանի տաքսիստներ նշել են, որ մարտի վերջին տասնօրյակում գազի որակից գոհ են եղել, բայց ապրիլի սկզբից նույն տարայի գազի պարունակությամբ 30-40 կմ ավելի քիչ տարածություն են վարել: Միաժամանակ, գազի գինը մնացել է նույնը (2500-3000 դրամ):
«Նախկինում ասենք մեկ խմ գազը բավարարում էր 180 կմ վարելու համար, իսկ հիմա՝ առավելագույնը 150 կմ: Հարցնում են գազալցակայանի աշխատակիցներին, թե «ինչո՞ւ եք այդպես անում, երկու օր առաջ նորմալ լիցքավորել եք», իսկ նրանք պատասխանում են. «Չգիտենք ինչումն է բանը, լիցքավորում ենք նախկինի պես»,-պատմեց տաքսիստներից մեկը՝ Ռուբենը:
«Ինչպես ուզում անում են: Ուզենան, ցածր ճնշմամբ կլիցքավորեն, ուզենան գազը կտաքացնեն, որպեսզի ծավալն աճի: Գին բարձրացնելու նոր միջոց է: Նայում ես, գազը նույնն է, բայց իրականում քիչ է»,-ասել է տաքսիստներից Արշակը:

Ереванские таксисты в очередной раз жалуются на качество газа на заправках. Как сообщили в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am ряд таксистов, в короткий период – в последние 10 дней марта – качеством газа они были вполне довольны. Но с начала апреля на том же баллоне они стали проезжать на 30-40 км меньше. При этом стоимость заправки не изменилась (2500 – 3000 драмов)
«Раньше баллона в один кубометр мне хватало, скажем, на 180 км, теперь – максимум на 150. Спрашиваю у заправщиков: зачем вы это? Позавчера ведь нормально заправили. А они отвечают: в чем дело, не знаем, заправляем как раньше», – заявил один из таксистов, Рубен.
«Как хотят, так и вертят, – добавил второй, Аршак, - Захотят, под низким давлением закачают, захотят – газ нагреют, чтобы в объеме вырос. Новый способ цену поднимать. Смотришь – стоит он, газ, вроде столько же, а толку»?
Отметим, в последние два года цена на газ в Армении не повышалась. В конце 2012 г. на основании статистики объема газа и его таможенной стоимости, в СМИ стали распространяться заявления о том, что реально газ закупается из России не по официальным $180, а примерно по $240/куб. м.