Թուրքիայի Մուղլա նահանգի ֆեթհիյեի շրջանում, մայիսի 15-ի երեկոյան, ֆուտբոլային հանդիպումից հետո վթարի է ենթարկվել Թուրքիայի ֆուտբոլի առաջնության 2-րդ լիգայի չեմպիոն հռչակված «Անկարասփոր» ակումբի ֆուտբոլիստներին տեղափոխող ավտոբուսը։
Թուրքական Hurriyet-ի փոխանցմամբ՝ «Անկարասփոր» ակումբի ֆուտբոլիստներին տեղափոխող ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել Անթալիա-Աֆյոնքարահիսար ավտոմայրուղում։ Ավտոբուսը բախվել է մարմարով բեռնված TIR բեռնատարին, դուրս եկել մայրուղուց եւ հարվածել ճանապարհի արգելապատնեշին։
Վթարի հետեւանքով մահացել է ակումբի մերսողը, վիրավորվել 17 մարդ, որոնց թվում են եղել ակումբի աշխատակիցներ, ֆուտբոլիստներ եւ մի քանի երկրպագու։

В районе Фетхие турецкой провинции Мугла после футбольной встречи вечером 15 мая попал в ДТП автобус, перевозивший футболистов клуба «Анкараспор», ставших чемпионами 2-ой лиги Чемпионата Турции по футболу.
Как пишет турецкая газета «Hurriyet», перевозивший футболистов клуба «Анкараспор» автобус попал в ДТП на автомагистрали Анталья – Афьонкарахисар. Автобус столкнулся с грузовиком «TIR», загруженным мрамором, съехал с автомагистрали и врезался в ограждение у дороги. В результате аварии погиб массажист клуба, было ранено 17 человек, среди которых сотрудники клуба, футболисты и несколько фанатов.