«Եվրոթերմ» ՓԲԸ-ն արտադրության ընդլայնման համար միջազգային վարկավորում է ներգրավել: Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի հետ վարկային համաձայնագիրը կնքվել է 2,5 մլն դոլարի չափով, իսկ Առեւտրի եւ զարգացման սեւծովյան բանկի (BSTDB) հետ` 2,05 մլն եվրոյի չափով: Ընկերությունը ծրագրում է ընդլայնել արտադրությունը եւ ավելի շատ մրգեր ու բանջարեղեն գնել, մասնավորապես Արմավիրի եւ Կոտայքի մարզի ֆերմերներից:
Ընկերությունը նաեւ զարգացնելու է սեփական այգիները, այս տարի տնկվել է մոտ 18 հազար խնձորի սածիլ:
Բացի վարկավորումից, IFC-ն ընկերությանը նաեւ խորհրդատվություններ է տալու արտադրանքի անվտանգության ռիսկերի վերահսկման համակարգը պահպանելու համար: Վարկը տրվել է 7 տարով շուկայականից հարմար պայմաններով:

YEREVAN. – Armenia’s Euroterm Company will receive international loans to expand production.
The company signed a $2.5-million loan agreement with the International Finance Corporation (IFC) and a €2.05-million loan agreement with the Black Sea Trade and Development Bank (BSTDB).
The company plans to expand production and purchase more fruits and vegetables from Armenia’s farmers. Also, Euroterm will develop its own gardens, and it planted about 18,000 apple seedlings so far this year.
Aside from the loan, IFC will also provide consultations to maintain the control system of the production security risks.