Բրիտանիայի վարչապետն իր օգնականների հետ քննարկել է ինչ-որ սիրավեպի մասին ցնցող պատմություն, որը կարող է քաղաքական լուրջ հետեւանքներ ունենալ հենց Դեյվիդ Քեմերոնի համար: Այս մասին գրում է The Daily Mail թերթը, որին հայտնի են բոլոր մանրամասները, սակայն այն չի պատրաստվում դրանք բացահայտել` «իրավաբանական պատճառներից ելնելով»:
Ըստ թերթի պատմածի` երկու հոգու գաղտնի կապը, որը, չգիտես ինչու, առնչվում է Քեմերոնին, ակտիվ քննարկվում է համացանցում: Ինչ վերաբերում է վարչապետին, նա իբրեւ թե խիստ զարմացել է` իմանալով ենթադրյալ սիրեկանների անունները:
Իսրայելական մամուլը, վկայակոչելով Դաունինգ սթրիթի իր աղբյուրները, գրում է, որ այդ սկանդալի մասնակիցներն են Բրիտանիայի վարչապետի կին Սամանտա Քեմերոնը եւ Լոնդոնի քաղաքապետ Բորիս Ջոնսոնը, նշում է NEWSru Israel-ը: Հաղորդվում է նաեւ, որ սիրավեպն իբր արդեն ավարտվում է, ինչը չի վերացնում մասնակիցների համար հնարավոր տխուր հետեւանքները:
Ըստ The Daily Mail-ի` լսելով առեղծվածային սիրավեպի մասին զեկույցը`Քեմերոնն իսկույն գիտակցել է կատարվածի նշանակությունը եւ քննարկել դա Դաունինգ սթրիթի իր օգնականների հետ: Ընդհանուր եզրակացությունը հետեւյալն է եղել. դա «դինամիտ» է:

Премьер-министр Британии в экстренном порядке обсудил со своими помощниками шокирующую историю о некоей любовной истории, которая может иметь серьезные политические последствия для самого Дэвида Кэмерона. Об этом пишет газета The Daily Mail, которой, судя по всему, известны все подробности, но раскрывать их она не собирается «по юридическим причинам».
Из того, что газета решила рассказать, следует, что таинственную связь двух людей, которая почему-то касается Кэмерона, активно обсуждают в интернете. Что касается самого премьера, то он якобы был чрезвычайно ошеломлен, узнав имена предполагаемых любовников.
Израильская пресса пишет со ссылкой на собственные источники на Даунинг-стрит, что фигурантами этого скандала являются супруга британского премьера Саманта Кэмерон и мэр Лондона Борис Джонсон, отмечает NEWSru Israel. Сообщается также, что роман якобы близок к завершению, что не отменяет возможных печальных последствий для его участников.
По данным The Daily Mail, выслушав доклад о загадочном романе, Кэмерон мгновенно осознал значимость произошедшего и обсудил со своими помощниками на Даунинг-стрит, 10 вероятные последствия обнародования этой истории. Общий вердикт был таков: это «динамит».