Մեզ այդպես էլ չի հաջողվել կապվել ռուսական «Առաջին ալիքի» գլխավոր տնօրենի տեղակալ, տեղեկատվական ծրագրերի տնօրինության ղեկավար Կիրիլ Կլեյմենովի հետ՝ կապված Իրադա Զեյնալովայի աղմկահարույց ռեպորտաժի հետ: Կիրիլ Կլեյմենովի ընդունարանի աշխատակից աղջիկը NEWS.am-ին հայտնել է, որ մեկնաբանության համար ավելի ճիշտ կլինի դիմել «Կիրակնօրյա ժամանակ» տեղեկատվական-վերլուծական  ծրագրի խմբագրությանը, որի կիրակնօրյա թողարկման ժամանակ էլ հենց հնչել է ապատեղեկատվությունը, թե իբր Մաքսային միությունը մերժել է այդ կառույցին անդամակցելու Հայաստանի ցանկությունը:
Ընդունարանում տրամադրել են «Կիրակնօրյա նորությունների» խմբագրության հեռախոսահամարը, սակայն հարցին, թե կոնկրետ ում պետք է դիմել, պատասխանել են. «Զանգահարեք, հայտնեք հարցը... դիմեք հեղինակին»: Հարցին, թե ով է այդ ծրագրի խմբագիրը, հնչել է պատասխան. «Կիրիլ Կլեյմենովը, սակայն նրա հետ խոսել չի հաջողվի»:
Նշենք, որ այդպես էլ չի հաջողվել զանգահարել «Կիրակնօրյա նորությունների» խմբագրություն:
Հիշեցնենք, որ պետության կողմից ֆինանսավորվող ռուսական «Առաջին ալիքի», «Կիրակնօրյա ժամանակ» տեղեկատվական-վերլուծական ծրագրի երեկվա թողարկման ժամանակ, ապատեղեկատվություն է հաղորդվել՝ կապված, մասնավորապես, Մաքսային միությանը Հայաստանի միանալու եւ եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացներին նրա մասնակցության հետ:
Ապատեղեկատվության հեղինակը, որը վերաբերում էր ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի կողմից նախաձեռնված հետխորհրդային տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացներին, ծագումով ադրբեջանցի հաղորդավարուհի Իրադա Զեյնալովան է: Իր մեկնաբանության մեջ, որը վերաբերում է օրերս Մինսկում տեղի ունեցած Եվրասիական տնտեսական խորհրդի բարձրագույն նիստին, նա նշել է. «Ի սկզբանե Մաքսային միությունը հավասար պարտավորություններ կատարող երկրների միություն է, ուստի այդ կառույցին միանալու Հայաստանի ցանկությանը պատասխանել են, որ մոտակա հեռանկարում դա այդպես էլ կմնա որպես ցանկություն՝ Ադրբեջանի հետ ԼՂ հարցի շուրջ ունեցած չլուծված տարածքային հարցի պատճառով»:

Связаться с заместителем генерального директора «Первого канала», руководителем  Дирекции информационных программ Кириллом Клейменовым, в связи с нашумевшим репортажем Ирады Зейналовой так и не удалось. В беседе с корреспондентом Новости Армении-NEWS.am девушка из приемной Кирилла Клейменова, выслушав вопрос, отметила, что за комментарием лучше обратиться в редакцию информационно-аналитической программы «Воскресное время», в воскресном выпуске которого, собственно и прозвучала дезинформация касательно того, что якобы Таможенный союз отказал Армении в желании вступить в эту организацию.
В приемной любезно предоставили телефонный номер редакции «Воскресных новостей», однако на вопрос о том, к кому конкретно обратиться последовал ответ: «Позвоните, сообщите вопрос… обратитесь к автору». На уточняющий вопрос, а кто редактор программы «Воскресное время», последовал ответ: «Кирилл Клейменов, однако с ним поговорить не удастся».
Отметим, что связаться по телефону с редакцией «Воскресных новостей» так и не удалось.
Напомним, что в воскресном выпуске информационно-аналитической программы «Воскресное время» российского «Первого канала», финансируемого государством, прозвучала дезинформация относительно процесса присоединения Армении к Таможенному союзу и ее участия в евразийских интеграционных процессах.
Автором дезинформации, сильно походящей на прямую провокацию против инициированных президентом России Владимиром Путиным интеграционных процессов на постсоветском пространстве, стала ведущая Ирада Зейналова – азербайджанка по национальности. В своем комментарии,  касающемся прошедшего на днях в Минске заседания Высшего Евразийского экономического совета, она отметила: «Ведь изначально Таможенный союз – это союз стран, выполняющих равные обязательства. И поэтому на пожелания Армении присоединиться ответили, что в ближайшей перспективе они так и останутся пожеланиями из-за нерешенного территориального вопроса с Азербайджаном по Нагорному Карабаху».