Ազգային ժողովի ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանն այս պահին որդու հետ գտնվում է Տավուշի մարզի Բերքաբեր գյուղում, որն ինտենսիվությամբ գնդակոծվում է հակառակորդի կողմից:
«Իրավիճակը սովորական է, պարբերաբար կրակոցներ են հնչում. կրակահերթեր են լինում, հետո դադար, հետո երկկողմանի կրակահերթեր, եւ այսպես շարունակ: Ամեն դեպքում գյուղացիների շրջանում խուճապ չկա. իմ տպավորությամբ լուրերում ավելորդ ուռճացվածություն կա»,- NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց պատգամավորը:
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ Բերքաբեր գյուղը տարհանված չէ, բնակչությունը շարունակում է սովորական առօրյայով ապրել. «Այս պահին էլ մարդկանց հետ նստած զրուցում եմ, բոլորն այստեղ են, միայն մանկահասակ երեխաներին, որոնք վախենում են կրակոցների ձայնից, ուղարկել են բարեկամների տները»:
Պատգամավորին այս պահին անհանգստացնում է միայն Իջեւան-Նոյեմբերյան ավտոմայրուղին, որը ադրբեջանցիների նշանառության տակ է:
«Մենք որ գալիս էինք, մեզ զգուշացրին, որ ճանապարհը վտանգավոր է, լուրեր կային, թե իբր փակ է ճանապարհը, բայց մենք մինչեւ Բերքաբեր հասանք: Ճանապարհին ոստիկանական պոստեր են սահմանված, որոնք քաղաքացիներին զգուշացնում են, որ ճանապարհը վտանգավոր է»,- ավելացրեց ընդդիմադիր պատգամավորը:

Депутат парламента от Армянского национального конгресса Никол Пашинян вместе с сыном находится в селе Беркабер Тавушской области, которое периодически  обстреливается противником.
Как заявил Пашинян в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am, ситуация в селе обычная – периодически звучат выстрелы, очереди. После этого – пауза, затем – обмен очередями, и так постоянно. Так или иначе, сельчане спокойны. «У меня создается впечатление, что в прессе обстановка нагнетается»,- заявил Пашинян.
По словам Пашиняна, быт людей никак не изменился: «Вот и сейчас я беседую с людьми – все здесь, только маленьких детей, которые боятся звуков выстрелов, оправили к родным».
На данный момент Пашиняна беспокоит только автотрасса Иджеван – Ноемберян, находящаяся под прицелом азербайджанцев.
«Кода мы приехали, нас предупредили, что дорога опасная, говорили, что она закрыта, но мы доехали до Беркабера. На трассе стоят полицейские посты, которые предупреждают граждан», - добавил Пашинян.
Отметим, что приграничные села Тавушской области в последние несколько дней подвергались интенсивному обстрелу.