Պերմում ձերբակալել են 37-ամյա բնակչի, որը հրկիզման եղանակով երեք երեխայի սպանության մեջ է մեղադրվում: Այս մասին հայտնում է NEWSru-ն՝ վկայակոչելով ՌԴ ՔԿ-ի երկրամասային վարչության պաշտոնական կայքը:
Աղբյուրը նշում է, որ տղամարդը որոշել էր վրեժ լուծել զոհերի մորից: Նա վերջինիս բնակարանի մուտքի դռան վրա վառելիք է լցրել եւ կրակ տվել այն: Բռնկված հրդեհի հետեւանքով մահացել են բնակարանում գտնվող մանկահասակ երեք երեխաները:
Ըստ քննիչների՝ կասկածյալը անձնական թշնամանք է ունեցել տուժածների մոր նկատմամբ:
Առաջիկայում քրեական գործը կուղարկվի դատարան: Կասկածյալի եւ այրված բնակարանի տիրուհու միջեւ տարաձայնությունների պատճառները քննության շրջանակում առայժմ չեն հրապարակվում:

В Перми арестован 37-летний местный житель, который подозревается в тройном убийстве детей с помощью поджога. Об этом сообщает NEWSru со ссылкой на официальный сайт краевого управления СК РФ.
Мужчина, уточняет источник, решил отомстить матери потерпевших. Он облил входную дверь ее квартиры горючим и поджег ее. В результате возникшего пожара от отравления угарным газом погибли трое малолетних детей, проживавших в квартире.
По версии следователей, подозреваемый испытывал личную неприязнь к матери потерпевших.
В ближайшее время уголовное дело будет направлено в суд для рассмотрения по существу. Причины разногласий между подозреваемым и хозяйкой подожженной квартиры, в интересах следствия пока не разглашаются.